Owsianka z jabłkiem
- Płatki owsiane (50 g)
- Mleko 2% - 1 szklanka (250 ml)
- Jabłko - 1 mała sztuka (100 g)
Przepis na owsiankę z jabłkiem krok po kroku
Płatki owsiane wsyp do garnka i zalej je mlekiem.
Płatki zagotuj i gotuje przez około 2 min ciągle mieszając, aby się nie przypaliły.
Następnie płatki zdejmij z ognia i pozostaw na 10 min, aby spęczniały.
Jabłko obierz i pokrój je w drobną kostkę.
Pokrojone jabłko dodaj do płatków owsianych i gotowe danie podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
Owsiankę przed podaniem posyp cynamonem.
Więcej informacji na temat owsianki z jabłkiem
Owsianka z jabłkiem i cynamonem to doskonały pomysł na śniadanie na słodko dla dzieci i dorosłych. Owsiankę możesz przygotować zarówno na wodzie jak i na mleku. Owsianka przygotowane na mleku zawierać będzie większej ilości białka pochodzenia zwierzęcego. Prosty przepis na owsiankę doskonale sprawdzi się jako baza pod wiele smacznych śniadań przygotowanych dla całej rodziny. Do owsianki z jabłkiem możesz dodać np. rodzynki, suszone śliwki, masło orzechowe lub wiórki kokosowe – tak przygotowana owsianka na pewno zachwyci smakiem twoich bliskich. Przepis na owsiankę z jabłkami jest naprawdę bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Aby przygotować owsiankę potrzebujesz następujących produktów spożywczych: płatków owsianych, mleka spożywczego, jabłka oraz cynamonu. Produkty te są dostępny w większości sklepów spożywczych oraz mają przystępne ceny.
A więc jak zrobić owsiankę z jabłkiem? Wystarczy, że ugotujesz płatki owsiane na mleku, następnie odstawić na 10 minut, aby spęczniały. Gotowe płatki podaj z jabłkiem pokrojonymi w kostkę i dodatkiem odrobiny cynamonu.
Jabłka są bogatym źródłem wielu cennych składników mineralnych i witamin. Znajdziemy w nich również spore ilości błonnika pokarmowego, który spożywany w odpowiedniej ilości zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów jelita grubego. Dodatkowo błonnik zmniejsza wchłanianie cholesterolu i zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Jabłka są również doskonałym źródłem witaminy C, która wpływa na odporność organizmu.
Podsumowując owsianka z jabłkiem to doskonały pomysł na śniadanie dla całej rodziny. Dodatkowo owsianka świetnie sprawdzi się na diecie wegetariańskiej, zbilansowanej oraz redukcyjnej. Danie to jest niskokaloryczne, dlatego chętnie sięgają po nie osoby, które odchudzają się. Przepis jest bardzo szybki w przygotowaniu, dlatego osoby zabiegany bez problemu mogą go wykorzystać w swojej diecie. Aby jeszcze przyspieszyć wykonanie owsianki płatki możesz zalać mlekiem i odstawić na noc do lodówki.
Alergeny w owsiance z jabłkiem
Lista alergenów dla owsianki z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze owsianki z jabłkiem
Owsianka z jabłkiem to doskonała propozycja na smaczne i dietetyczne śniadanie. Osoby na diecie redukcyjnej śmiało mogą włączyć ją do swojego codziennego jadłospisu.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.