Mus z dyni
- Dynia - 2 średniej wielkości (1680 g)
Przepis na mus z dyni krok po kroku
Dynię przekrój na pół.
Blaszkę wyłóż papierem i połóż połówki dyni.
Piecz 60 minut w 180 stopniach.
Po upieczeniu usuń nasiona.
Wydrąż miąższ, przełóż do miski i zblenduj na gładko.
Mus przełóż do słoików, które należy zapasteryzować przez 30 minut.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat musu z dyni
Mus z dyni jest szybkim, łatwym i prostym przepisem na zamknięcie w słoikach fantastycznego smaku tej rośliny. Przechowywany w odpowiednich warunkach raz zapasteryzowany możesz przechowywać aż do następnego dyniowego sezonu.
Domowe przetwory na zimę są najsmaczniejsze. Owszem, ich wykonanie jest pracochłonne jednak satysfakcja po ich przygotowaniu jest niesamowita. Mus z dyni do słoików możesz wykonać zarówno z dyni gotowanej jak i pieczonej. Dynia pieczona ma intensywniejszy smak i kolor, jest bardziej słodka od dyni gotowanej. Mus z dyni możesz wykorzystać na wiele sposobów. Możesz przygotować z jego użyciem sernik, babeczki, ciasto drożdżowe, zupę czy sos. Używając musu możesz szybko przygotować różne pasty kanapkowe czy pasztety wegetariańskie. Mus z dyni nadaje się również jako dodatek do mięsa, na ciepło lub na zimno. Podaje go w taki sam sposób jak podajesz żurawinę do mięs.
Mus z dyni możesz przygotować praktycznie z każdego gatunku. Najpopularniejszą dynią jest odmiana hokkaido. Mus z dyni hokkaido jest kremowy, gęsty i o intensywnym, pomarańczowym kolorze. Jest on dość słodki i wyrazisty w smaku. Na mus odpowiednia będzie również dynia piżmowa, która ma wyjątkowy słodko-korzenny smak. Mus z tej dyni będzie miał mniej intensywny kolor ale charakteryzuje się wyjątkowym smakiem. Mus z odmiany Muscat będzie wyróżniał się najbardziej intensywnym kolorem a w smaku wyróżnia się lekką nutą muszkatu. Warto przygotować musy z różnych odmian aby odpowiednie smaki przetworów dopasować do odpowiednich dań.
Przepis na mus z dyni jest niezwykle łatwy i prosty w przygotowaniu. Wystarczy obrać i upiec dynię następnie ją zmiksować i zamknąć w słoikach. Jak upiec dynie na puree oraz jak zrobić mus z dyni dowiesz się z dokładnego przepisu gdzie każdy etap przygotowania został opisany.
Mus z dyni jest świetnym przetworem, który możesz wykorzystać na wiele różnych sposób dzięki czemu jest uniwersalny w użyciu. Dzięki niemu przygotujesz przepyszne dania zarówno na słodko jak i na słono oraz wykorzystasz jako dodatek do różnych dań.
Alergeny w musie z dyni
Lista alergenów dla musu z dyni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mus z dyni
Wartości odżywcze musu z dyni
Mus z dyni jest wyśmienitym przetworem, który możesz wykorzystać do wielu zdrowych dań.
Energia i białka
(500g)
Węglowodany
(500g)
Tłuszcze
(500g)
Witaminy
(500g)
Składniki mineralne
(500g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.