Marroni
- Kasztany jadalne - ugotowane z puszki (200 g)
- Śmietanka kremowa 36% (100 ml)
- Czekolada gorzka (30 g)
- Cukier wanilinowy (4 g)
Przepis na marroni krok po kroku
Kasztany włóż do garnka, dodaj do nich śmietankę i cukier waniliowy. Gotuj 10 minut.
Pod koniec dodaj do nich połamaną na małe kawałki czekoladę.
Całość ostudź i przełóż do blendera. Zblenduj na gładki mus.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat marroni
Marroni to nie tylko nazwa kasztanów jadalnych, ale również potrawy przyrządzanej na ich bazie. Krem z kasztanów jest idealnym wyborem dla każdego, kto kocha wyważone słodkości. Do jego przygotowania używa się tylko kilka produktów, a całość wspaniale się prezentuje, a jeszcze lepiej smakuje. To idealna baza do słodkich deserów i wypieków. Przygotowanie tego kremu nie zajmie ci w dodatku zbyt dużo czasu.
Głównym składnikiem tego dania są kasztany jadalne, inaczej nazywane marroni. To orzechy, które są nie tylko pyszne, ale również naprawdę zdrowe. Choć jeszcze do niedawna ich odnalezienie w sklepie nie było łatwe, to w ostatnim czasie można je spotkać nawet w popularnych dyskontach. Wiele osób nie kupuje ich ze względu na brak pomysłu na obróbkę i ciekawe dania. Dlatego warto skorzystać z tego łatwego przepisu, który nie tylko pozwala na użycie kasztanów w sposób prosty, ale również smaczny. Kasztany to tak jak pozostałe orzechy bogactwo wielu cennych składników odżywczych. Dostarczają zdrowych tłuszczów, ale również naprawdę dużo błonnika. Dzięki temu wspierają pracę układu pokarmowego. To także doskonałe źródło witamin z grupy B, które wspierają zdrowie układu nerwowego. Dostarczają także potasu, wapnia i magnezu, czyli pierwiastków kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dlatego, choć orzechy te mogą wydawać się nieco egzotyczne, to jak najbardziej warto włączyć je do swojego menu na co dzień.
Krem marroni to danie typowe dla kuchni włoskiej. To właśnie tam można kupić go w każdym sklepie, restauracji, czy lokalnym markecie. Jednak nie trzeba wyjeżdżać na wakacje, by móc się nim cieszyć, gdyż da się go przygotować również w domu, w dość prosty sposób. Wystarczy kilka chwil, by całość była gotowa. Najważniejszym etapem jest pieczenie kasztanów. Muszą być dostatecznie miękkie, by można było zrobić z nich mus. Do kasztanów można dodawać wiele różnych dodatków, od rumu, aż po wanilię, wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Kasztany jadalne w takim wydaniu są naprawdę smaczne.
Alergeny w marroni
Lista alergenów dla Marroni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
Wartości odżywcze marroni
To opcja zdrowa, jednak dobrze połączyć ją ze świeżymi owocami.
Energia i białka
(56g)
Węglowodany
(56g)
Tłuszcze
(56g)
Składniki mineralne
(56g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.