Marchewka z groszkiem na gęsto
- Marchewka - 2 średnie sztuki (250 g)
- Groszek zielony mrożony (200 g)
- Kostka warzywna - bulion warzywny (10 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
- Mąka pszenna typ 750 (50 g)
Przepis na marchewkę z groszkiem na gęsto krok po kroku
Marchewkę obierz, umyj i pokrój w kostkę.
Marchewkę i groszek wrzuć do garnka, następnie zalej je wodą, aby je zakryć i dodaj kostkę warzywną. Całość dokładnie wymieszaj i gotuj do miękkości warzyw.
Na patelni rozgrzej olej i dodaj do niego mąkę. Całość dokładnie wymieszaj i przygotuj zasmażkę.
Zasmażkę dodaj do warzyw, dopraw je do smaku i dokładnie wymieszaj.
Gotową potrawę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu na ciepło.
Więcej informacji na temat marchewki z groszkiem na gęsto
Marchewka z groszkiem na gęsto to doskonały pomysł na smaczny dodatek do obiadu, serwowany na ciepło. To dobra propozycja na dodatek do mięsa lub gulaszu. Ta smaczna sałatka to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych, których spożywanie na odpowiednim poziomie Wypływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Przepis na marchewkę z groszkiem na gęsto to jest bardzo proste, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Do zrobienia tej surówki potrzebujesz następujących produktów spożywczych: marchewki, mrożonego groszku zielonego, kostki warzywnej, oleju rzepakowego, mąki pszennej, soli oraz pieprzu. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
A więc jak zrobić marchewkę z groszkiem na gęsto? Wystarczy, że obraną i pokrojoną w kostkę marchewkę i groszek wrzucić do garnka, zalejesz je wodą i dodasz kostkę rosołową. Następnie całość zagotujesz do miękkości warzyw. Na patelni następnie przygotuj zasmażkę z oleju i mąki pszennej, którą dodaj do warzyw. Całość dopraw do smaku i dobrze wymieszaj. Gotową sałatkę podawaj bezpośrednio po przygotowaniu, gdy jest ciepła.
Marchewka, użyte do przygotowania potrawy, to doskonałe źródło wielu cennych składników odżywczych. To doskonałe źródło przeciwutleniaczy (głównie karotenoidów, które nadają charakterystyczny, pomarańczowy kolor marchewkom), które zmniejszają wytwarzanie wolnych rodników w naszym organizmie. Ich spożywanie na odpowiednim poziomie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Jest to również doskonałe źródło prowitaminy A (beta-karotenu), która poprawia stan naszego wzroku.
Podsumowując ta pyszna marchewka z groszkiem to doskonała propozycja na dodatek do obiadu. Potrawa ta najlepiej smakuje na ciepło. Jest to doskonała propozycja dla osób na diecie wegańskiej, wegetariańskiej oraz redukcyjnej. Należy jednak pamiętać, że zasmażka jest ciężkostrawna, dlatego osoby na diecie lekkostrawnej powinny z niej zrezygnować.
Alergeny w marchewce z groszkiem na gęsto
Lista alergenów dla marchewki z groszkiem na gęsto przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kostka warzywna - bulion warzywny
- Mąka pszenna typ 750
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kostka warzywna - bulion warzywny
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- kostka warzywna - bulion warzywny
Wartości odżywcze marchewki z groszkiem na gęsto
Marchewka z groszkiem na gęsto to doskonały dodatek do obiadu. Jest to źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć ją do swojej diety.
Energia i białka
(275g)
Węglowodany
(275g)
Tłuszcze
(275g)
Witaminy
(275g)
Składniki mineralne
(275g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.