Krewetki ze szparagami
- Krewetki (250 g)
- Szparagi (300 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Czosnek (15 g)
- Cebula szalotka (15 g)
- Sos sojowy (15 ml)
Przepis na krewetki ze szparagami krok po kroku
Krewetki dokładnie oczyść.
Szparagi obierz i odkrój stwardniałe końcówki. Pokrój je na mniejsze kawałki.
Na patelni rozgrzej oliwę. Dodaj pokrojone szparagi.
Czosnek i szalotkę pokrój. Dorzuć na patelnię razem z krewetkami. Smaż 10 minut.
Dodaj odrobinę pieprzu, chilli i sos sojowy.
-
Krewetki
-
Tempura
-
Panierka panko
-
Makaron z krewetkami
-
Sałatka z krewetkami
-
Krewetki z czosnkiem
-
Linguine
-
Zupa tajska z krewetkami
-
Risotto z krewetkami
-
Zupa tom yum
-
Krewetki z grilla
-
Oryginalna zupa tajska z mlekiem kokosowym
-
Zupa krewetkowa
-
Scampi
-
Nasi goreng
-
Spaghetti z krewetkami
-
Pad thai z krewetkami
-
Krewetki w panierce
-
Danie z krewetkami
Więcej informacji na temat krewetek ze szparagami
Krewetki ze szparagami to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale naprawdę zdrowych potraw, które zachwycają wspaniałym smakiem i wyglądem.
Przepis na krewetki ze szparagami to doskonały pomysł na najlepsze danie, które sprawdzi się zarówno jako przystawka, jak i pełna kolacja. To doskonała okazja, by spróbować nieco ekstrawaganckiego, choć naprawdę ciekawego połączenia smakowego. Sprawdzi się zarówno na kolację ze znajomymi, jak i codzienny lekki lunch. Oba produkty znajdziesz bez problemu w sklepie. Pamiętaj jednak, że szparagi to produkt sezonowy, dlatego tego dania nie przygotujesz o każdej porze roku. Jednak w momencie, gdy na rynku zaczną pojawiać się pierwsze szparagi, koniecznie sprawdź je w wersji z krewetkami. Zwykle goszczą na stole wraz z jajkiem lub szynką, jednak to połączenie jest równie trafione.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krewetki ze szparagami, by było smaczne i łatwe do przygotowania, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Możesz przygotować go na kolację lub obiad. Całość choć lekka syci idealnie, a przy okazji zawiera niski indeks glikemiczny i mało kalorii. Krewetki doskonale komponują się ze szparagami, choć na pierwszy rzut oka takie połączenie może wydawać się niezbyt trafione. Warto jednak je przetestować, by odkryć jak dobrze komponują się ich smaki oraz tekstury.
Szparagi to niezwykle zdrowe i smaczne warzywo. Szparagi nie potrzebują długiej obróbki termicznej, dzięki czemu zachowują wszystkie właściwości i są naprawdę zdrowym wyborem. Szparagi to świetne źródło witaminy E, która jest silnym antyoksydantem i nazywana jest witaminą młodości nie bez powodu, dba ona bowiem o piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Substancje fitochemiczne, które są zawarte w szparagach, wpływają również na obniżenie stanu zapalnego w organizmie i mogą łagodzić artretyzm. Te warzywa mają również pozytywny wpływ na zdrowie układu krwionośnego. Szparagom towarzyszą krewetki, które są owocami morza. To produkt bogaty w białko, ale nie tylko, zawiera również selen i cynk, niezbędne dla zdrowia układu hormonalnego.
Alergeny w krewetkach ze szparagami
Lista alergenów dla krewetek ze szparagami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Skorupiaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krewetki
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze krewetek ze szparagami
To opcja, która zawiera sporo witamin i cennych składników odżywczych, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.