Krewetki w białym winie
- Krewetki (600 g)
- Pomidor - 1 duża sztuka (200 g)
- Masło klarowane (40 g)
- Wino białe wytrawne - pół szklanki (120 ml)
- Natka pietruszki (120 g)
Przepis na krewetki w białym winie krok po kroku
Krewetki oczyść dokładnie.
Czosnek przeciśnij przez praskę.
Posiekaj natkę pietruszki.
Pomidory pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej masło klarowane i podsmaż czosnek.
Dodaj krewetki i smaż przez 4-5 minut.
Wlej białe wino i gotuj 3 minuty na dużym ogniu.
Dodaj sól, pieprz oraz natkę pietruszki, wymieszaj.
Podawaj na dużym talerzu z dodatkiem pieczywa.
Więcej informacji na temat krewetek w białym winie
Krewetki w białym winie to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Owoce morza w sosie świetnie smakują podane z dodatkiem makaronu lub ryżu. Smaczne krewetki są idealną przystawką podczas spotkania ze znajomymi. Przepis na krewetki w białym winie jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: krewetki, czosnek, pomidory, masło klarowane, sól, pieprz, białe wino wytrawne, natka pietruszki.
Jak zrobić krewetki w białym winie? Krewetki oczyść dokładnie. Czosnek przeciśnij przez praskę. Posiekaj natkę pietruszki. Pomidory pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej masło klarowane i podsmaż czosnek. Dodaj krewetki i smaż przez 4-5 minut. Wlej białe wino i gotuj 3 minuty na dużym ogniu. Dodaj sól, pieprz oraz natkę pietruszki, wymieszaj. Podawaj na dużym talerzu z dodatkiem pieczywa.
Natka pietruszki jest bardzo popularną łatwo dostępną przez cały rok przyprawą. Pietruszka jest dobrym źródłem witaminy C, która wspomaga naszą odporność i wzmacnia naczynia krwionośne. Jest źródłem witamin z grupy B oraz witaminy A i K. Zawiera także minerały takie jak: żelazo, cynk, miedź i wapń. Witamina K jest witaminą, która występuje w roślinach, jak również jest syntetyzowana przez nasze bakterie w jelicie cienkim. Pomidory są źródłem likopenu, naturalnego przeciwutleniacza, którego działanie nie zanika po obróbce termicznej warzywa. Kwasy zawarte w pomidorach nasilają rozkład tłuszczów w wątrobie. Błonnik oraz pektyny pomidorowe dają uczucie sytości i pomagają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Pomidory są dobrym źródłem potasu, który obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca.
Podsumowując smaczne krewetki na winie są idealne na kolację. Gotowane w sosie krewetki są bardzo aromatyczne i idealnie sprawdzą się na obiad dla osób lubiących owoce morza. Najlepsze danie przygotujesz ze świeżych krewetek. Krewetki są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2 dni.
Alergeny w krewetkach w białym winie
Lista alergenów dla krewetek w białym winie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Skorupiaki i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Krewetki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino białe wytrawne
Wartości odżywcze krewetek w białym winie
Krewetki w białym winie to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Krewetki zawierają dużą ilość jodu oraz innych cennych składników mineralnych. Krewetki zawierają dość dużą ilość cholesterolu.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.