Kremówki papieskie
- Ciasto francuskie (500 g)
- Mleko 2% (1000 ml)
- Żółtko jajka (2 szt.)
- Cukier (150 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (40 g)
- Masło (250 g)
- Cukier puder (30 g)
- Budyń (proszek) (40 g)
Przepis na kremówki papieskie krok po kroku
Ciasto francuskie rozłóż na 2 blaszki wyłożone papierem do pieczenia. Piecz je przez 20 minut w temperaturze 180 st. C.
Zagotuj 750 ml mleka w małym garnuszku.
W pozostałej części mleka rozmieszaj budyń, skrobię, żółtka i cukier. Całość wlej do gotującego się mleka i cały czas mieszaj, aż do zgęstnięcia.
Budyń odstaw do ostygnięcia.
Masło ubij na sztywną pianę i powoli dodawaj budyń. Ubijaj aż do połączenia składników.
Krem wyłóż między dwa blaty ciasta francuskiego i posyp cukrem pudrem.
-
Orzechowiec
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Drożdżówka z budyniem
-
Jabłecznik z budyniem
-
Sernik bez spodu
-
Szarlotka z budyniem
-
Szybkie ciasto z truskawkami budyniowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Sernik z jogurtów greckich
-
Sernik na kruchym spodzie
-
Babeczki z budyniem
-
Pastel de nata
-
Ciasto królewiec
-
Ciasto z jabłkami i budyniem
-
Ciasto z budyniem
-
Ciasto budyniowe
-
Ciasto michałek
-
Ciasta z budyniem
Więcej informacji na temat kremówek papieskich
Kremówki papieskie to przepyszne ciasto, które zaskakuje wspaniałym smakiem i niezwykle ciekawą fakturą. Jest bardzo proste w przygotowaniu i wszystkim smakuje.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kremówki papieskie, by były smaczne i tradycyjne, to ten przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Choć można je spokojnie kupić w każdej większej cukierni, to najlepsze są te domowe. Jej największym sekretem jest krem do kremówki papieskiej, który robi się na bazie budyniu. Do jego przygotowania wystarczy tylko kilka chwil. Wszystkie składniki na pewno masz już w swojej spiżarni, dlatego nie wahaj się, tylko stwórz ten wspaniały deser. Całość można przygotować w kilku prostych krokach, które będą zrozumiałe nawet dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Podobnie jak w tradycyjnej wersji ciasto dzieli się na dwie części ciasto francuskie, a także pyszny krem budyniowy. Krem jest bardzo uniwersalny, więc spokojnie sprawdzi się również do innych wypieków. Można spokojnie sięgnąć także po ten wykorzystywany w karpatce.
Przepis na kremówki papieskie to doskonały pomysł na domowe ciastka, które są tak pyszne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Są tak dobre, że na pewno skradną serca wszystkich miłośników słodkości. Najważniejszym elementem jest krem do kremówek papieskich. To doskonały pomysł na pyszny deser, który sprawdzi się świetnie do kawy. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że była uwielbiana przez papieża, który sięgał po nią w czasach swojej młodości. Składa się na nią tylko ciasto francuskie, a także przepyszny krem budyniowy. By ciasto było niezwykle smaczne, posypuje się je dużą ilością cukru pudru, który sprawia, że jest niezwykle słodka. To ciasto jest bardzo smaczne, a ze względu na użycie prostych składników również niezwykle tanie. W kilka chwil można stworzyć deser jak z prawdziwej cukierni, tyle że w swoim własnym domu. Kremówka nie tylko wybornie smakuje, ale również pięknie się prezentuje. Do jej przygotowania wcale nie potrzeba specjalnego sprzętu.
Alergeny w kremówkach papieskich
Lista alergenów dla kremówek papieskich przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
Wartości odżywcze kremówek papieskich
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(206g)
Węglowodany
(206g)
Tłuszcze
(206g)
Witaminy
(206g)
Składniki mineralne
(206g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.