Krem kakaowy
- Orzechy laskowe (200 g)
- Cukier puder (50 g)
- Kakao 16% (proszek) (30 g)
- Olej rzepakowy (80 ml)
- Czekolada mleczna (200 g)
Przepis na krem kakaowy krok po kroku
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i wysyp na nią orzechy laskowe. Włóż do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piecz przez 15 minut.
Po upieczeniu odłóż je do ostygnięcia.
Po schłodzeniu obierz je ze skórki.
Umieść orzechy w robocie kuchennym i miksuj, aż będą drobno zmielone.
Do orzechów dodaj cukier puder i kakao. Dokładnie je wymieszaj.
Dolej do mieszanki nieco oleju i olejek waniliowy. Całość zmiksuj.
W rondelku roztop czekoladę i połącz z resztą składników. Przełóż całość do słoika.
Więcej informacji na temat kremu kakaowego
Krem kakaowy to fantastyczna opcja, która wspaniale sprawdzi się jako dodatek do wypieków i deserów. Krem ma niezwykle intensywny smak, to ze względu na specjalną recepturę. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. Wszystkie składniki są łatwo dostępne, dlatego koszt jego przygotowania jest naprawdę niski.
Przepis na krem kakaowy to idealna opcja dla wszystkich, którzy szukają ciekawego dodatku do ciast i deserów. Jest prosty, szybki i niezwykle tani. Do jego przygotowania nie potrzeba żadnych specjalnych sprzętów kuchennych z wyjątkiem miksera. Dzięki temu jego przygotowanie nie sprawia żadnych trudności. To idealna opcja również dla początkujących kucharzy, gdyż cały przepis zabiera tylko kilka chwil i można zrobić go niezwykle łatwo. Ten krem może stanowić wspaniały dodatek nawet do tortów. Ze względu na wspaniałą kompozycję smakową zamieni najnudniejszy wypiek w naprawdę wspaniałe danie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem kakaowy, który będzie smaczny i nieskomplikowany, to właśnie ten przepis sprawdzi się idealnie. Jego koszt jest minimalny, gdyż do przygotowania używa się tylko kilku produktów. Głównym jest oczywiście kakao w proszku. Najlepiej wybierać takie o jak najprostszym składzie. W sklepie można znaleźć również napoje kakaowe w proszku dla dzieci, jednak nie jest to właściwy wybór, gdyż zawierają one sporo cukru, a także różnych barwników i dodatków. Nie sprawdzą się więc w codziennej diecie. Krem z ich dodatkiem nie będzie ani trochę zdrowy, czy wartościowy. Dlatego lepiej posiłkować się zwykłym gorzkim kakao. W tej wersji jest naprawdę smaczne, gdyż do kremu dodaje się również cukier, choć można go też zamienić na słodzik.
Ten domowy krem to doskonała alternatywa dla popularnych produktów dostępnych w sklepach, które są przetworzone i zawierają ogromną ilość kwasów tłuszczowych trans, które negatywnie wpływają na układ krwionośny. Ten pyszny i łatwy krem to doskonały pomysł na dodatek do kanapek na śniadanie. Ten prosty przepis pozwala stworzyć dobry składnik wielu deserów dla dzieci i dorosłych.
Alergeny w kremie kakaowym
Lista alergenów dla kremu kakaowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy laskowe
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada mleczna
Wartości odżywcze kremu kakaowego
Ten krem zawiera sporo cukru prostego, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(93g)
Węglowodany
(93g)
Tłuszcze
(93g)
Witaminy
(93g)
Składniki mineralne
(93g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.