Krem do tortu owocowego
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (250 g)
- Mascarpone - 1 opakowanie (250 g)
- Cukier puder - 3 łyżki (30 g)
- Maliny mrożone (200 g)
Przepis na krem do tortu owocowego krok po kroku
Serek mascarpone przełóż do miski, dodaj słodką śmietankę i miksuj na gładki krem.
W międzyczasie dodaj cukier puder i zmniejsz obroty miksera.
Na samym końcu dodaj maliny, wymieszaj całość drewnianą łyżką.
Zmiksuj krótko na małych obrotach.
Krem gotowy.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat kremu do tortu owocowego
Jesteś w trakcie przygotowywania tortu na przyjęcie urodzinowe, ale nie masz pomysłu na krem? Idealnie się składa, dzisiaj przedstawię Ci przepis na krem do tortu owocowego, który wykonasz w trakcie pieczenia się biszkoptu. Jest to przepis na uniwersalny krem, który możesz wykorzystać do wielu rodzajów ciast.
Torty kojarzą się nam ze słodkim, delikatnym i puszystym kremem, nasz nie będzie inny.
Zatem jak zrobić krem do tortu owocowego?
Poznaj mój prosty przepis.
Będzie nam potrzebny serek mascarpone, słodka śmietanka, cukier puder i dowolne owoce. Ja skorzystałam z mrożonych malin, śmiało możesz użyć też świeżych owoców.
Nasza pyszna masa owocowa powstanie w 15 minut.
Do miski przełóż serek mascarpone i słodką śmietankę, zmiksuj składniki za pomocą miksera. Następnie dodaj cukier puder i zmniejsz obroty, a na samym końcu dodaj owoce, wymieszaj całość łyżką drewnianą. Zmiksuj delikatnie na wolnych obrotach.
Tak przygotowany krem do tortu owocowego będzie pyszny i na pewno zasmakuje każdemu w połączeniu z puszystymi biszkoptami z Twojego tortu. Krem do tortu z owocami, świetnie pasuje, także do tortu Pavlova, gdzie głównym składnikiem jest beza.
Większość z nas wie, że krem mascarpone jest bardzo dobry, ale, także wysokoenergetyczny. Swoją kremową konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu maślanego w swoim składzie, co ściśle wiąże się z dużą zawartością cholesterolu. W 100 g produktu znajduje się, aż 44 g tłuszczów, w tym większość to nasycone kwasy tłuszczowe niekorzystne dla naszego organizmu. Ponadto w 100 g produktu znajduje się, aż 123 g cholesterolu. Oprócz tego serek jest źródłem wielu składników mineralnych takich jak wapń, fosfor, sód, cynk czy magnez oraz witamin z grupy B.
Jeśli bardzo lubisz smak serka mascarpone w deserach, ale przerażają Cię ilości tłuszczu i cholesterolu, nic straconego. Skorzystaj wtedy z serka mascarpone w wersji light.
Zawiera on w swoim składzie zdecydowanie niższą ilość tłuszczów i cholesterolu.
Ponadto nikt nie je tortów codziennie, a liczy się przede wszystkim rozsądne podejście.
Zatem smacznego!
Alergeny w kremie do tortu owocowego
Lista alergenów dla kremu do tortu owocowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- mascarpone
Wartości odżywcze kremu do tortu owocowego
Zamiast tradycyjnego serka mascarpone możesz użyć serka w wersji light, będzie się on charakteryzował niższą zawartością tłuszczu.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.