Krem czosnkowy
- Pietruszka (80 g)
- Seler korzeniowy (60 g)
- Czosnek (100 g)
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (10 ml)
- Mascarpone (100 g)
- Śmietana 18% (60 g)
- Ziemniaki późne (350 g)
- Bulion warzywny (1000 ml)
Przepis na krem czosnkowy krok po kroku
W garnku rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę i przeciśnięty przez praskę czosnek.
Seler, ziemniaki i pietruszkę obierz i pokrój w kostkę. Dodaj do garnka.
Warzywa zalej bulionem i gotuj do miękkości - około 35 minut.
Do zupy wrzuć serek i dokładnie wymieszaj.
Śmietanę wymieszaj z odrobiną zupy i dodaj do garnka. Całość przemieszaj.
Zupę zblenduj na gładką masę.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat kremu czosnkowego
Krem czosnkowy to doskonała zupa, która zachwyca głębokim aromatem i fantastyczną strukturą. Jest gęsta, smaczna i niezwykle prosta w przygotowaniu. Idealna na obiad.
Przepis na krem czosnkowy to smaczny pomysł na fantastyczne danie. Idealnie sprawdza się na obiad. Najlepiej smakuje podawana z grzankami z żytniego chleba i posypana szczypiorkiem lub świeżą natką pietruszki. To danie sprawdzi się świetnie na lunch, a także na pyszną i sycącą kolację. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy tylko jej spróbują. To pyszna i naprawdę sycąca potrawa. Wszystko dzięki idealnemu połączeniu czosnku z innymi warzywami. Dodatkowo do zupy dodany jest także jogurt grecki, który sprawia, że zupa ma więcej białka i jest bardziej pożywna. Ta zupa świetnie sprawdzi się także na diecie redukcyjnej ze względu na dużą ilość zdrowych warzyw i wysoką odżywczość. Wspaniałe połączenie ostrego czosnku z łagodnymi składnikami, że obok tej zupy ciężko jest przejść obojętnie. Ta zupa to naprawdę zdrowy wybór ze względu na duży udział czosnku i cebuli, które uznawane są za naturalne antybiotyki, a także dzięki sporej ilości warzyw. Do zupy dodaje się pietruszkę i seler, które świetnie się komponują z pozostałymi składnikami i nadają zupie lepszego, świeższego aromatu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem czosnkowy, by był pyszny i dobry dla zdrowia, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Powstaje z niego smaczny posiłek, który możesz zjadać każdego dnia. Wszystkie składniki znajdziesz w każdym większym sklepie. Ta zupa skradnie serca wszystkich miłośników prostych dań. Przepis na zupę czosnkową z serem jest niezwykle łatwy, więc poradzi sobie z nią nawet początkujący kucharz. Warto wybrać do niej bulion warzywny, najlepiej o dobrym składzie. Można ją przygotować również na rosole, który został z poprzedniego dnia, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej aromatyczna. Z tego przepisu dowiesz się jak ugotować zupę krem z czosnku, która jest szybka i prosta, a przy tym naprawdę najlepsza.
Alergeny w kremie czosnkowym
Lista alergenów dla kremu czosnkowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler korzeniowy
- bulion warzywny
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
- Śmietana 18%
Wartości odżywcze kremu czosnkowego
To opcja, która jest zdrowa, zawiera sporo witamin i błonnika.
Energia i białka
(465g)
Węglowodany
(465g)
Tłuszcze
(465g)
Witaminy
(465g)
Składniki mineralne
(465g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.