Krem czekoladowy z awokado
- Awokado (75 g)
- Kakao 16% (proszek) (7 g)
- Daktyle suszone (10 g)
- Miód (10 g)
- Jogurt naturalny (25 ml)
Przepis na krem czekoladowy z awokado krok po kroku
Awokado przekrój, wydrąż i pokrój w kostkę.
Owoc przełóż do blendera.
Dodaj jogurt, miód, daktyle i kakao. Całość zblenduj na gładką masę.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado i pomidorami
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat kremu czekoladowego z awokado
Krem czekoladowy z awokado jest doskonałym wyborem na smaczny dodatek do pieczywa, czy gofrów. Jest smaczny, a przy tym niezwykle zdrowy i prosty do przygotowania.
Przepis na krem czekoladowy z awokado to doskonały pomysł na alternatywę dla innych, dobrze znanych kremów, które niekoniecznie są zdrowe. W tej paście głównym składnikiem jest oczywiście awokado. To owoc, który ma wielu zwolenników, nic dziwnego jest nie tylko smaczny, ale również bardzo zdrowy. Awokado jest bogatym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-9 oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Składniki te są podstawowym składnikiem błon komórkowych i doskonałym źródłem energii. Owoc jest też jednym z nielicznych naturalnych źródeł glutationu – cennego antyoksydantu, który wspomaga pracę wątroby oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowo usprawnia również system immunologiczny. Nie zawiera w ogóle cholesterolu, za to obfituje w sterole roślinne (fitosterole). Owoc ten zawiera sporo witamin C, E i A – silnych przeciwutleniaczy, które mają działanie przeciwnowotworowe. Poza zdrowymi tłuszczami awokado zawdzięcza swoje właściwości prozdrowotne wysokiej zawartości mikro- i makroelementów: potasu, miedzi, fosforu, czy magnezu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić krem czekoladowy z awokado, by był pyszny, a przy okazji fit, to ten prosty przepis stanowi najlepszy wybór. To doskonałe połączenie kakao z pysznym i zdrowym awokado. Choć może się wydawać, że awokado nie jest dobrym wyborem do przygotowania smacznego kremu, to jednak jest zupełnie inaczej. Ten owoc charakteryzuje się bardzo delikatny, nieco maślanym smakiem. Dzięki temu stanowi bardzo uniwersalny składnik, również do słodkości. Krem może być podawany również dla dzieci. Jest też dobrą opcją dla osób na diecie ketogenicznej - w takim wypadku wystarczy zmienić źródło cukru na słodzik np. erytrytol, ma zerowy indeks glikemiczny i zero kalorii. Opcja sprawdzi się też dla osób na diecie redukcyjnej. Można dodać go do tostów, placuszków, czy omletów.
Alergeny w kremie czekoladowym z awokado
Lista alergenów dla kremu czekoladowego z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze kremu czekoladowego z awokado
To opcja, która zawiera zdrowe kwasy tłuszczowe i sporo witamin.
Energia i białka
(32g)
Węglowodany
(32g)
Tłuszcze
(32g)
Witaminy
(32g)
Składniki mineralne
(32g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.