Knedle z morelami
- Ziemniaki późne (500 g)
- Morele (200 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (140 g)
Przepis na knedle z morelami krok po kroku
Ziemniaki obierz, pokrój na mniejsze kawałki i ugotuj do miękkości.
Ugotowane ziemniaki przeciśnij przez praskę do dużej miski. Dodaj mąkę i jajko, a następnie wszystko wymieszaj.
Z ciasta formuj małe kulki i rozpłaszcz je w ręce.
Morele opłucz, przekrój na połówki i usuń pestki. Posyp je cynamonem.
Każdą połówkę moreli przykryj dwoma częściami ciasta i uformuj z ciasta w ręce kulkę.
W dużym garnku zagotuj 3 litry wody i wkładaj knedle małymi partiami.
Gotuj 4 minuty od wypłynięcia i wyciągaj delikatnie na talerzyk.
Więcej informacji na temat knedli z morelami
Knedle z morelami to przepyszny sposób na słodki posiłek wypełniony po brzegi smacznymi owocami. Morele idealnie pasują do miękkich i puszystych klusek. To danie, które na pewno skradnie serca wszystkich miłośników obiadów na słodko. To również wspaniała propozycja dla najmłodszych domowników, których na pewno zachwyci przesłodkie wnętrze tych prostych klusek.
Przepis na knedle z morelami to przepis na niezwykle smaczny obiad, którego bazą są te przepyszne słodkie owoce. Morele świetnie smakują na surowo, ale dopiero po obróbce termicznej ukazują cały swój potencjał. Nic dziwnego, że w takiej wersji ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Morele pod wpływem ciepła stają się jeszcze słodsze, bardziej miękkie i znacznie delikatniejsze. Ciężko o lepsze wypełnienie do słodkich knedli. To danie, które najlepiej sprawdzi się szczególnie latem, ze względu na lekkości i nieco orzeźwiający smak.
Jeśli szukasz inspiracji na to, jak zrobić knedle z morelami, które będą proste, a przy tym o fantastycznym smaku, to ten przepis będzie najlepszym wyborem. Jego podstawę stanowi ciasto na knedle, które robi się z ziemniaków. Warto przygotować sobie ziemniaki trochę wcześniej, dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Do ich wykonania nadają się również te, które zostały z obiadu, ważne by nie były zbyt słone, przez to całość mogłaby nie smakować zbyt dobrze. Najlepiej użyć gatunku, który nie rozpada się po ugotowaniu, dzięki czemu knedle utrzymają odpowiednią formę nawet po obróbce termicznej. Ciasto z przepisu jest bardzo miękkie i nie twardnieje po ugotowaniu, to ze względu na niewielki dodatek mąki pszennej, która dba o ich delikatność. Jednak w przypadku wersji bezglutenowej można zamienić ją na skrobię ziemniaczaną, która równie dobrze połączy ciasto. Tak przygotowane knedle są po prostu pyszne.
Ten prosty przepis to dobre rozwiązanie na smaczne danie na słodko, które wspaniale sprawdzi się na obiad, szczególnie dla dzieci. Knedle są proste, smaczne i naprawdę szybkie w przygotowaniu, dzięki czemu można po nie sięgać często.
Alergeny w knedlach z morelami
Lista alergenów dla knedli z morelami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze knedli z morelami
To zdrowa opcja, jednak zawiera sporo cukru, a także wysoki indeks glikemiczny.
Energia i białka
(148g)
Węglowodany
(148g)
Tłuszcze
(148g)
Witaminy
(148g)
Składniki mineralne
(148g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.