Kluski leniwe z bułką tartą
- Ser twarogowy tłusty (500 g)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier (150 g)
- Masło (150 g)
- Bułka tarta (120 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 szklanka (200 g)
Przepis na kluski leniwe z bułką tartą krok po kroku
Do miski przesiej mąkę pszenną, dodaj twaróg, jajka i 100 g cukru.
Zagnieć gładkie ciasto.
Uformuj z niego wałeczki i podziel na porcje.
W garnku zagotuj wodę.
Na wrzątek wkładaj kluski i gotuj przez 5-6 minut partiami.
Na patelni rozpuść masło, dodaj bułkę tartą i cukier.
Podsmaż, aż bułka nieco zbrązowieje.
Kluski podawaj z dodatkiem bułki.
-
Kluski śląskie
-
Kluski z makiem
-
Kluseczki francuskie
-
Kluski śląskie z sosem
-
Sos do klusek śląskich
-
Kluski śląskie z mięsem
-
Kluski śląskie Thermomix
-
Kluski z tartych ziemniaków
-
Kluski śląskie z gulaszem
-
Kluski ze śliwkami
-
Szare kluski śląskie
-
Kluski ziemniaczane z mięsem
-
Kluski z mięsem z rosołu
-
Kluski drożdżowe
-
Gumiklyjzy
-
Kluski śląskie
Więcej informacji na temat klusek leniwych z bułką tartą
Kluski leniwe z bułką tartą to świetny pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Kluski na słodko sprawdzą się w ciepłe letnie dni, gdy nie masz ochoty na jedzenie ciężkiego posiłku z dodatkiem mięsa. Przepis na kluski leniwe z bułką tartą jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia posiłku potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: twaróg tłusty, mąka pszenna, jajka, cukier, bułka tarta, masło.
Jak zrobić kluski leniwe z bułką tartą? Do miski przesiej mąkę pszenną, dodaj twaróg, jajka i cukier. Zagnieć gładkie ciasto. Uformuj z niego wałeczki i podziel na porcje. W garnku zagotuj wodę. Na wrzątek wkładaj kluski i gotuj przez 5-6 minut partiami. Na patelni rozpuść masło, dodaj bułkę tartą i cukier. Podsmaż, aż bułka nieco zbrązowieje. Kluski podawaj z dodatkiem bułki.
Twaróg jest rodzajem sera produkowanym z mleka. Do wypieków i słodkich wyrobów najlepiej nadaje się twaróg tłusty, gdyż tłuszcz jest nośnikiem smaku, ciasta i placki z chudego sera będą nie smaczne, dlatego zawsze używaj twarogu z jak najwyższą zawartością tłuszczu. Zwiększa to kaloryczność, ale bardzo poprawia smak. Twaróg jest przede wszystkim dobrym źródłem biała. Białko jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym w naszej diecie. Jest składnikiem budulcowym naszego organizmu oraz substratem do produkcji ważnych hormonów takich jak insulina czy prolaktyna. Ser twarogowy zawiera także duże ilości wapnia. Czyli podstawowego pierwiastka budującego nasze kości. Niedobór wapnia prowadzi do powstania osteoporozy oraz zaburzeń układu mięśniowo – nerwowego. Masło jest tłuszczem zwierzęcym produkowanym z mleka krowiego lub bawolego. Masło zawiera dużą ilość witaminy D oraz łatwo przyswajalnych tłuszczów.
Podsumowując pyszne kluski sprawdzą się jako obiad dla całej rodziny. Prosty przepis na kluski z bułką tartą doskonale pasuje na deser dla całej rodziny. Łatwe do zrobienia kluski podać można także z innymi dodatkami. Leniwe są dobre do spożycia od razu po ugotowaniu. Można je także przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętym pojemniku przez 2-3 dni.
Alergeny w kluskach leniwych z bułką tartą
Lista alergenów dla klusek leniwych z bułką tartą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy tłusty
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze klusek leniwych z bułką tartą
Kluski leniwe z bułką tartą to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnych węglowodanów, które bardzo gwałtownie podnoszą poziom glukozy w naszej krwi. Dlatego nie powinny ich spożywać osoby z zaburzonym metabolizmem węglowodanów.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.