Kawior z bakłażana
- Bakłażan - 1 sztuka (500 g)
- Cebula - 1/2 sztuki (50 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (50 ml)
- Koperek - 2 łyżki (20 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Sól - szczypta (3 g)
Przepis na kawior z bakłażana krok po kroku
Bakłażan w całości zawiń w folię aluminiową i umieść w piekarniku, upiecz warzywo przez 30 minut w 180 st. C.
Po tym czasie wyciągnij bakłażana z piekarnika, odwiń i gdy delikatnie przestygnie pokrój w kostkę.
Cebulę drobno posiekaj, a czosnek przeciśnij przez praskę, całość wymieszaj z bakłażanem.
Następnie wymieszaj warzywa z pozostałymi składnikami i dopraw do smaku.
Więcej informacji na temat kawioru z bakłażana
Kawior z bakłażana to nic innego jak wegetariańska pasta, która ma wiele zastosowań. Kawior warzywny to idealna alternatywa mięsnego dodatku do pieczywa.
Dlatego koniecznie poznaj mój dzisiejszy przepis na kawior z bakłażana i przygotuj go w swoim domu.
Warto wspomnieć, że bakłażan to warzywo, które jest niskokaloryczne, a w 90% składa się z wody. Dodatkowo jest on źródłem związków fenolowych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
W tym warzywie znajdziemy takie witaminy jak: C, K i witaminy z grupy B. Bakłażan dostarcza nam też potas, miedź czy magnez, a także błonnik pokarmowy, fitosterole i przeciwutleniacze. Błonnik w naszych jelitach działa jak szczotka, która wymiata całą ich zawartość, dlatego jest skuteczny w walce zaparciami, przyśpiesza perystaltykę jelit.
Zatem jak zrobić kawior z bakłażana poznaj mój dzisiejszy ciekawy pomysł i przekonaj się, jaki jest on smaczny.
Do jego przygotowania będziesz potrzebować takie składniki jak: bakłażan, cebula, oliwa z oliwek, koperek, czosnek i odrobina soli.
Bakłażan w całości zawiń w folię aluminiową i umieść w piekarniku, upiecz warzywo przez 30 minut w 1180 stopniach. Po tym czasie wyciągnij bakłażan z piekarnika, odwiń i gdy delikatnie przestygnie pokrój w kostkę. Cebulę drobno posiekaj, a czosnek przeciśnij przez praskę, całość wymieszaj z bakłażanem. Następnie wymieszaj warzywa z pozostałymi składnikami i dopraw do smaku. Nasz kawior z bakłażana jest dobry do spożycia. Sam widzisz, jak prosty wy przygotowaniu jest nasz wegetariański dodatek do pieczywa. Będzie to idealny pomysł nie tylko na dodatek do pieczywa, ale do wielu innych dań, dzięki czemu urozmaicić swoje menu w warzywne dodatki.
Alergeny w kawiorze z bakłażana
Lista alergenów dla kawioru z bakłażana przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na kawior z bakłażana
Wartości odżywcze kawioru z bakłażana
W podobny sposób możesz przygotować pastę warzywną z dowolnych warzyw idealnie sprawdzi się tutaj cukinia czy papryka.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.