Kaszka kukurydziana
- Kasza kukurydziana (100 g)
- Mleko 2% - 2 szklanki (500 ml)
- Miód - 2 płaskie łyżki stołowe (20 g)
- Truskawki (300 g)
Przepis na kaszkę kukurydzianą krok po kroku
Mleko zagotuj.
Do mleka wsyp kaszę kukurydzianą i gotuj na małym ogniu przez około 15 minut (co jakiś czas kaszę wymieszaj).
Truskawki umyj, pozbaw szypułek i pokrój na ćwiartki.
Pod koniec gotowania do kaszy dodaj miód oraz truskawki i wymieszaj.
Gotową kaszę przelej do miseczek i podawaj na ciepło.
Więcej informacji na temat kaszki kukurydzianej
Kaszka kukurydziana z dodatkiem truskawek to doskonały pomysł na śniadanie dla dzieci i dorosłych. Najlepsza kaszka doskonale smakuje bezpośrednio po przygotowaniu, podana na ciepło.
Prosty przepis na kaszkę kukurydzianą nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przepisu niezbędne będą następujące produkty spożywcze: Kasza kukurydziana, mleko spożywcze, miód oraz truskawki. Truskawki możesz zamienić na inne owoce, a poza sezonem ich dojrzewania wykorzystać owoce mrożone.
Jak zrobić kaszkę kukurydzianą? Mleko zagotuj. Do mleka wsyp kaszę kukurydzianą i gotuj na małym ogniu przez około 15 minut (co jakiś czas kaszę wymieszaj). Truskawki umyj, pozbaw szypułek i pokrój na ćwiartki. Pod koniec gotowania do kaszy dodaj miód oraz truskawki i wymieszaj. Gotową kaszę przelej do miseczek i podawaj na ciepło.
Truskawki to bardzo popularne owoce. Są one dostępne w sprzedaży w największej ilości latem w okresie od czerwca do sierpnia. Truskawki są szeroko wykorzystywane w kuchni. Można z nich przygotowywać koktajle, desery, ciasta lub dżemy. Truskawki to doskonałe źródło wielu cennych składników mineralnych i witamin. Są bogatym źródłem witaminy C, która uczestniczy między innymi w syntezie kolagenu odpowiadającego za jędrność naszej skóry. Witamina C wpływa również na wzmocnienie odporności naszego organizmu - dlatego jej odpowiednia podaż jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności. Dodatkowo truskawki zawierają magnez, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego czy krzemu, który korzystanie wpływa na kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Dodatkowo truskawki są niskokaloryczne i zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, który wspomaga pracę jelit oraz zapobiega zaparciom.
Podsumowując pyszna kaszka kukurydziana na mleku z dodatkiem truskawek jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Smaczna kaszka świetnie sprawdzi się jako śniadanie dla dzieci i dorosłych. Jako dodatek do kaszy możesz wykorzystać również orzechy, które wzbogacą danie w tłuszcze.
Alergeny w kaszce kukurydzianej
Lista alergenów dla kaszki kukurydzianej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze kaszki kukurydzianej
Kaszka kukurydziana to doskonała propozycja na smaczne śniadanie. Dodatek owoców do kaszy wzbogaca ją w wiele substancji odżywczych.
Energia i białka
(450g)
Węglowodany
(450g)
Tłuszcze
(450g)
Witaminy
(450g)
Składniki mineralne
(450g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.