Kasza gryczana z kurczakiem
- Piersi kurczaka bez skóry (200 g)
- Papryka czerwona (140 g)
- Cebula (100 g)
- Cukinia (250 g)
- Por (50 g)
- Kasza gryczana (200 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
Przepis na kaszę gryczaną z kurczakiem krok po kroku
Mięso pokrój w kostkę i przyprawą do mięs.
Oliwę rozgrzej na patelni i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebule. Gdy się zeszkli, dodaj mięso.
Cukinię, paprykę i por pokrój w kostkę. Dodaj do podsmażonego kurczaka.
W międzyczasie ugotuj kaszę al dente.
Na patelnię wsyp przyprawy: 1 łyżeczkę ziół, szczyptę soli i pieprzu, 1/2 łyżeczki papryki.
Do mięsa wlej 50 ml wody i dodaj ugotowaną kaszę. Wymieszaj. Możesz też podać mięso osobno na kaszy.
Danie podawaj posypane obficie natką pietruszki.
Więcej informacji na temat kaszy gryczanej z kurczakiem
Kasza gryczana z kurczakiem to doskonała opcja dla wszystkich miłośników prostych domowych obiadów. Do jej przygotowania wystarczy tylko kilka chwil, a smakuje świetnie.
Przepis na kaszę gryczaną z kurczakiem to świetna opcja na obiad. Pierś z kurczaka w towarzystwie kaszy, choć zdrowy nie kojarzy się z bardzo smaczną potrawą. Warto jednak dać mu szansę. Dzięki odpowiednio dobranym przyprawom całość jest wyjątkowo smaczna. To wyjątkowo proste danie, więc poradzi sobie z nim każdy początkujący kucharz. Wystarczy tylko kuchenka, garnek i patelnia, by cieszyć się tą ciekawą potrawą. Całość doskonale smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno, więc z powodzeniem można przygotować to danie na lunch i zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. To potrawa, która jest dość uniwersalna, więc na pewno przypadnie do gustu tym, którzy nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. W 20 minut przygotujesz to smaczne i proste danie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kaszę gryczaną z kurczakiem, by była smaczna i prosta, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Powstaje z niej prosty fit obiad. Całość podaje się z warzywami i zdrowymi tłuszczami, tworząc posiłek, który syci na wiele godzin, a przy okazji dostarcza mnóstwa witamin i minerałów. Bazą tego przepisu jest kasza gryczana. To ona nadaje smaku i sytości. Kasza gryczana często kojarzy się z gulaszami, jednak można jej używać do wielu różnych potraw. Gryka zawiera również dużo magnezu fosforu, wapnia, żelaza, cynku, miedzi i innych składników mineralnych oraz witamin z grupy B. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy, a dokładniej flawonoidów kasza gryczana ma właściwości lecznicze - działa przeciwmiażdżycowo, wzmacnia naczynia krwionośne. Naturalnie nie zawiera też glutenu, więc może być spożywana przez osoby, które muszą unikać tego białka w swojej diecie. W połączeniu z mięsem z kurczaka dostarcza sporo składników odżywczych. To danie bogate w białko. Sprawdzi się, gdy się odchudzasz, ale również, gdy nie lubisz odczuwać głodu zbyt często.
Alergeny w kaszy gryczanej z kurczakiem
Lista alergenów dla kaszy gryczanej z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięsa
Wartości odżywcze kaszy gryczanej z kurczakiem
To opcja, która zawiera sporo błonnika i białka, więc może gościć w menu często.
Energia i białka
(243g)
Węglowodany
(243g)
Tłuszcze
(243g)
Witaminy
(243g)
Składniki mineralne
(243g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.