Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka, patelnia, duży talerz

Przepis na kanapkę z łososiem krok po kroku

Bułki przekrój na pół.

Patelnię rozgrzej i podpiecz na niej bułki.

Połówkę z każdej bułki posmaruj serkiem, ułóż na nim plastry łososia.

Koper umyj i posiekaj.

Posiekany koperek ułóż na łososiu, posyp go także kiełkami.

Ogórka umyj, pokrój w plastry i ułóż na wierzch kanapki.

Następnie kanapkę przykryj drugą połówką bułki.

Kanapki podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Kanapka z łososiem ułożona na drewnianym blacie.
Kanapka z łososiem - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - kanapka z łososiem

W skrócie
Kalorii w porcji
313 kcal
Wielkość
jednej porcji
200 g
Indeks glikemiczny
60

Wartości odżywcze kanapki z łososiem

na 100g gotowej potrawy

Kanapka z łososiem to doskonała propozycja na pyszne śniadanie lub kolację. Ryby warto włączyć do diety 2-3 razy w tygodniu.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(200g)
Energia (kcal)
156.85
313.70
Białko (g)
8.46
16.91

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(200g)
Węglowodany (g)
13.99
27.99

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(200g)
Tłuszcz (g)
7.25
14.49
Tłuszcze nasycone (g)
4.13
8.25
Tłuszcze nienasycone (g)
3.12
6.24

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(200g)
Sód (mg)
395.90
791.80
Szacunkowy indeks glikemiczny kanapki z łososiem 60
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kanapce z łososiem

Lista alergenów dla kanapki z łososiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • bułka grahamka
  • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Łosoś wędzony
  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • serek śmietankowy

Więcej informacji na temat kanapki z łososiem

Kanapka z łososiem wędzonym oraz serkiem kanapkowym to doskonała propozycja na śniadanie lub kolację. Szybkie w przygotowaniu kanapki świetnie sprawdzą się również jako posiłek, który możesz zabrać jako posiłek do pracy. Sprawdzony przepis na kanapki z łososiem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania kanapek potrzebne będą następujące produkty spożywcze: pieczywo, łosoś wędzony, serek śmietankowy, koper ogrodowy, kiełki rzodkiewki oraz ogórek.

A jak zrobić kanapki z łososiem? Bułki przekrój na pół. Patelnię rozgrzej i podpiecz na niej bułki. Połówkę z każdej bułki posmaruj serkiem, ułóż na nim plastry łososia. Koper umyj i posiekaj. Posiekany koperek ułóż na łososiu, posyp go także kiełkami. Ogórka umyj, pokrój w plastry i ułóż na wierzch kanapki. Następnie kanapkę przykryj drugą połówką bułki. Kanapki podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.

Łosoś zaliczany jest do tłustych ryb morskich i zawiera spore ilości witamin oraz składników mineralnych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. W łososiu znajdziemy spore ilości białka, które jest łatwo przyswajalne. Dodatkowo łosoś stanowi bogactwo wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 korzystanie wpływa na pracę układu krążenia, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi oraz wspiera funkcje układu nerwowego. W łososiu znajdziemy również niektóre witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę E oraz witaminę D. Do składników mineralnych obecnych w łososiu możemy zaliczyć potas, fosfor, selen, wapń, żelazo, magnez, cynk, fluor oraz jod.

Podsumowując kanapki z łososiem wędzonym oraz serkiem kanapkowym stanowią doskonały pomysł na pyszne śniadanie lub kolację. Smaczne kanapki są dobre do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Produkty niezbędne do ich wykonania dostępne są w większości sklepów spożywczych. Wykorzystanie koperku oraz kiełków rzodkiewki wzbogaca kanapki w wiele składników odżywczych. Kiełki rzodkiewki możesz zastąpić innymi kiełkami lub pominąć je w przepisie.

Szacunkowy koszt przygotowania kanapki z łososiem

Koszt składników
25.50
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Bułka grahamka
120 g
2 sztuki
0.80
Za 65,0 g
Liczba opakowań 2
1.48
Za 120 g
Łosoś wędzony
100 g
12.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 1
12.00
Za 100 g
Serek śmietankowy
75 g
2.40
Za 135,0 g
Liczba opakowań 1
1.33
Za 75 g
Koperek ogrodowy świeży
10 g
2.50
Za 25,0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 10 g
Kiełki rzodkiewki
15 g
4.00
Za 50,0 g
Liczba opakowań 1
1.20
Za 15 g
Ogórek
80 g
1 mała sztuka
3.00
Za 300,0 g
Liczba opakowań 1
0.80
Za 80 g
Koszt składników
25.50
Jak oceniasz przepis na kanapkę z łososiem
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91,7% osób