Gulasz z żołądków drobiowych z warzywami
- Żołądki drobiowe (700 g)
- Marchewka - 2 duże sztuki (300 g)
- Pietruszka - 2 średnie sztuki (300 g)
- Pieczarki - 10 dużych sztuk (400 g)
- Bulion drobiowy - 6 szklanek (1500 g)
- Cebula - 2 duże sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (50 ml)
Przepis na gulasz z żołądków drobiowych z warzywami krok po kroku
Żołądki oczyść z błon.
Pokrój na mniejsze kawałki.
Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę.
W garnku rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i podsmaż.
Dodaj żołądki i podsmaż.
Wlej bulion drobiowy, dodaj liść laurowy i ziele angielskie.
Gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut.
Obierz ze skórki marchew i pietruszkę, pokrój w kostkę.
Dodaj warzywa do bulionu i gotuj przez 20 minut.
Pieczarki pokrój na połówki.
Na patelni bez dodatku tłuszczu podsmaż pieczarki, aż odparuje z nich woda.
Dodaj pieczarki do reszty składników.
Dopraw całość solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą.
Gotuj przez 5 minut.
Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do gulaszu.
Gulasz podawaj w głębokich talerzach z dodatkiem świeżego pieczywa lub kaszy.
-
Żołądki drobiowe
-
Gulasz z żołądków drobiowych
-
Flaczki drobiowe
-
Gulasz z żołądków indyczych
-
Gęsie pipki
-
Żołądki z indyka
-
Flaki z żołądków drobiowych
-
Flaczki z żołądków drobiowych
-
Flaki po warszawsku
-
Krupnik na żołądkach
-
Żołądki z kurczaka
-
Gulasz z żołądków kaczych
-
Sos z żołądków drobiowych
-
Żołądki w galarecie
-
Gulasz z żołądków drobiowych z pieczarkami
-
Zupa z żołądków drobiowych
-
Zupa z żołądków drobiowych a la flaczki
-
Żołądki drobiowe w sosie chrzanowym
-
Żołądki drobiowe
Więcej informacji na temat gulaszu z żołądków drobiowych z warzywami
Gulasz z żołądków drobiowych z warzywami to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Gulasz można podać z dodatkiem kaszy lub gotowanych ziemniaków. Przepis na gulasz z żołądków drobiowych z warzywami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: żołądki wieprzowe, marchewka, pietruszka, natka pietruszki, cebula, czosnek, pieczarki, liść laurowy, ziele angielskie, bulion drobiowy, sól, pieprz, olej rzepakowy, papryka ostra, papryka słodka, majeranek.
Jak zrobić gulasz z żołądków drobiowych z warzywami? Żołądki oczyść z błon. Pokrój na mniejsze kawałki. Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę. W garnku rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę, dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek i podsmaż. Dodaj żołądki i podsmaż. Wlej bulion drobiowy, dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Gotuj na wolnym ogniu przez 30 minut. Obierz ze skórki marchew i pietruszkę, pokrój w kostkę. Dodaj warzywa do bulionu i gotuj przez 20 minut. Pieczarki pokrój na połówki. Na patelni bez dodatku tłuszczu podsmaż pieczarki, aż odparuje z nich woda. Dodaj pieczarki do reszty składników. Dopraw całość solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą. Gotuj przez 5 minut. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do gulaszu. Gulasz podawaj w głębokich talerzach z dodatkiem świeżego pieczywa lub kaszy.
Pieczarki są jednymi z najczęściej spożywanych przez nas grzybów. Są tanie i ogólnodostępne. Pieczarki zawierają duże ilości witamin z grupy B. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne między innymi za prawidłowy metabolizm oraz liczne przemiany energetyczne. Maja niską zawartość tłuszczu i kalorii ogółem. Dlatego świetnie nadają się dla osób walczących z nadmierną wagą.
Podsumowując pyszne żołądki drobiowe to świetne danie na tani obiad. Żołądki są dobre do spożycia od razu po ugotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Gulasz z żołądków podać można na wiele różnych okazji. Żołądki to tradycyjne danie kuchni polskiej.
Alergeny w gulaszu z żołądków drobiowych z warzywami
Lista alergenów dla gulaszu z żołądków drobiowych z warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
Wartości odżywcze gulaszu z żołądków drobiowych z warzywami
Gulasz z żołądków drobiowych z warzywami to wspaniałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Gulasz zawiera także sporą ilość błonnika pokarmowego. Jest bogaty w składniki mineralne i witaminy. Gulasz nie zawiera dużej liczby kalorii.
Energia i białka
(700g)
Węglowodany
(700g)
Tłuszcze
(700g)
Witaminy
(700g)
Składniki mineralne
(700g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.