Farsz do uszek z pieczarkami
- Pieczarki (500 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
Przepis na farsz do uszek z pieczarkami krok po kroku
Pieczarki dokładnie umyj, obierz i pokrój w drobną kostkę.
Cebulę drobno posiekaj.
Na patelni rozgrzej masło i podsmażaj pieczarki z cebulą, co jakiś czas mieszając. Dopraw.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat farszu do uszek z pieczarkami
Uszka z grzybami to tradycyjne danie kuchni polskiej, które najczęściej przygotowywane jest z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Podaje się je podczas wigilijnej kolacji jako dodatek do czerwonego barszczu z buraków. Jednym z kluczowych elementów całego dania jest farsz do uszek, który odpowiada za ich smak i aromat, a także nadaje wyjątkowego charakteru całemu daniu. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić farsz do uszek z pieczarkami, aby był naprawdę pyszny, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz dobry pomysł na nadzienie do uszek. Przepis na farsz do uszek z pieczarkami jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z nim, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. Aby przygotować smaczny, dobry farsz do uszek z pieczarkami potrzebujesz zaledwie kilku tanich i łatwo dostępnych produktów. Niezbędne składniki to pieczarki, cebula, olej do smażenia lub masło oraz przyprawy. Przygotowanie jest bardzo szybkie i proste. Wystarczy dokładnie umyć, obrać i drobno pokroić pieczarki i podsmażyć je na patelni z cebulką i przyprawami. To wszystko! Farsz do uszek z pieczarkami jest gotowy. Możesz doprawić go według własnych preferencji. Jeśli lubisz bardziej pikantne smaki, warto dodać czosnek, mieloną, ostrą paprykę lub papryczkę chilli. Oprócz pieczarek możesz też dodać inne grzyby, świeże lub suszone, na przykład borowiku lub podgrzybki. Dobrym pomysłem może być też dodanie kiszonej kapusty. Pamiętaj jednak, że grzyby i cebula są dość ciężkostrawne, dlatego, jeśli masz problemy z przewodem pokarmowym, uważaj na ich duże ilości. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać bardzo prosty i szybki, a jednocześnie smaczny i uniwersalny sposób na to, jak zrobić farsz do uszek z pieczarkami do wigilijnego, czerwonego barszczu.
Alergeny w farszu do uszek z pieczarkami
Lista alergenów dla farszU do uszek z pieczarkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze farszu do uszek z pieczarkami
Pieczarki i cebula to produkty dość ciężkostrawne, dlatego w przypadku występowania problemów żołądkowo-jelitowych mogą być źle tolerowane.
Energia i białka
(10g)
Węglowodany
(10g)
Tłuszcze
(10g)
Witaminy
(10g)
Składniki mineralne
(10g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.