Farsz do naleśników z mięsem
- Mięso mielone z kurczaka (500 g)
- Cebula (100 g)
- Pieczarki (300 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
Przepis na farsz do naleśników z mięsem krok po kroku
Na patelni rozgrzej olej i dodaj pokrojoną w kostkę cebulę. Po chwili dodaj mięso mielone.
Przypraw solą, pieprzem i papryką. Dodaj pokrojone w drobną kostkę pieczarki.
Smaż przez 20 minut, aż mięso będzie rumiane.
Dodaj kminek, gałkę i czosnkiem.
Farsz podawaj z usmażonymi naleśnikami.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat farszu do naleśników z mięsem
Farsz do naleśników z mięsem to doskonała opcja dla wszystkich miłośników niezwykle prostych, ale również bardzo smacznych i aromatycznych dodatków do naleśników.
Przepis na farsz do naleśników z mięsem to doskonały pomysł na obiad lub kolację dla całej rodziny. Dowiesz się z niego, jak się robi najlepszy farsz na bazie mięsa do naleśników. Farsz do naleśników z mięsem najlepiej przygotować z mięsa mielonego, tak jest szybciej i łatwiej. Można też użyć mięsa, które zostało z rosołu. Wystarczy je zmielić w maszynce lub bardzo drobno posiekać. Idealnie sprawdzi się do tego celu mięso z kurczaka lub indyka, gdyż jest bardzo smaczne i zawiera mało tłuszczu. Można także użyć mielonego mięsa wieprzowego lub wołowego. Mięso na farsz należy podsmażyć z pieczarkami, dzięki czemu będzie smakowało dużo lepiej. To również wzmocni aromat całego dania. Mięso wystarczy tylko lekko doprawić, gdyż w połączeniu z grzybami i cebulą smakuje tak dobrze, że nie potrzebuje innych dodatków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić farsz do naleśników z mięsem, by były pyszne i dobre dla początkujących, to ten prosty przepis będzie dobrym rozwiązaniem. Powstają z niego smaczne naleśniki, które możesz podsmażać na patelni lub zapiekać w piekarniku, w zależności od tego, co bardziej Ci smakuje. Najpopularniejsza wersja tego farszu to ta z dodatkiem kapusty kiszonej. Jednak nie każdemu ona pasuje. W tej opcji dominuje tylko mięso z małym dodatkiem pieczarek i cebuli, dzięki czemu całość jest mniej wzdymająca i lepiej strawna dla osób, którym zbyt duże ilości kiszonek szkodzą. Mięsne naleśniki mają również mocniejszy smak, dzięki dużemu udziałowi smażonego drobiu. Całość wspaniale komponuje się z ciastem naleśnikowym. To dobra opcja na obiad, gdy zostało Ci mięso z rosołu i nie bardzo wiesz, jak je wykorzystać. Wystarczy drobno je zmielić, by uzyskać naprawdę smaczny farsz. Taki farsz z powodzenie możesz również dodać do pierogów, czy uszek, a także krokietów. Jest niezwykle uniwersalny ze względu na raczej delikatny smak.
Alergeny w farszu do naleśników z mięsem
Lista alergenów dla farszu do naleśników z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na farsz do naleśników z mięsem
Wartości odżywcze farszu do naleśników z mięsem
To zdrowa opcja, warto jednak połączyć ją z warzywami.
Energia i białka
(960g)
Węglowodany
(960g)
Tłuszcze
(960g)
Witaminy
(960g)
Składniki mineralne
(960g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.