Farsz do babeczek wytrawnych
- Kurki świeże (200 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Cebula - 1 średnia sztuka (150 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
- Ser parmezan - tarty (40 g)
- Ser Feta (125 g)
Przepis na farsz do babeczek wytrawnych krok po kroku
Kurki umyj, osusz i usmaż na rozgrzanym oleju.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę.
Kurki posól i smaż na średnim ogniu przez kilka minut, do momentu aż staną się miękkie.
Następnie do kurek dodaj pokrojoną cebulę i smaż jeszcze chwilę.
Zawartość patelni przełóż do miseczki i pozostaw do ostudzenia.
Pietruszkę posiekaj a ser fetę pokrój na mniejsze kawałki.
Do przestygniętych grzybów dodaj pietruszkę, ser fetę oraz parmezan.
Składniki dokładnie wymieszaj.
Gotowy farsz nałóż do upieczonych spodów tarteletek i piecz je chwilę w nagrzanym piekarniku.
Więcej informacji na temat farszu do babeczek wytrawnych
Farsz do babeczek wytrawnych to doskonały pomysł na nadzienie do babeczek, które możesz podać jako przystawki podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Babeczki w wersji wytrawnej doskonale smakują na zimno i bez obawy możesz zabrać je ze sobą do pracy. Przepis na farsz do babeczek wytrawnych jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Aby wykonać dobry farsz, niezbędne będą następujące składniki: kurki świeże, olej rzepakowy, cebula, natka pietruszki, parmezan, feta oraz sól i pieprz.
Jak zrobić farsz do babeczek wytrawnych? Kurki umyj, osusz i usmaż na rozgrzanym oleju. Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Kurki posól i smaż na średnim ogniu przez kilka minut, do momentu aż staną się miękkie. Następnie do kurek dodaj pokrojoną cebulę i smaż jeszcze chwilę. Zawartość patelni przełóż do miseczki i pozostaw do ostudzenia. Pietruszkę posiekaj a ser fetę pokrój na mniejsze kawałki. Do przestygniętych grzybów dodaj pietruszkę, ser fetę oraz parmezan. Składniki dokładnie wymieszaj. Gotowy farsz nałóż do upieczonych spodów tarteletek i piecz je chwilę w nagrzanym piekarniku.
Cebula to doskonałe źródło wielu składników odżywczych. Zawiera spore ilości potasu, obniżającego ciśnienie krwi. Jest też skarbnicą fosforu, magnezu i krzemu. Krzem jest podstawowym budulcem tkanki łącznej naszego organizmu. Jest on niezbędny do syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego oraz elastyny. Grzyby leśne są produktem niskokalorycznym, bogate są w błonnik, który odpowiada za prawidłową perystaltykę naszych jelit. Błonnik zapobiega zaparciom oraz pomaga obniżać poziom cholesterolu we krwi.
Podsumowując prosty przepis na pyszny farsz do babeczek wytrawnych stanowi doskonałą propozycją na wypełnienie przystawek, które możesz podać podczas imprez rodzinnych lub ze znajomymi. Farsz stanowi dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego, które jest łatwoprzyswajalne. Dodatkowo wykorzystanie natki pietruszki sprawia, że farsz bogaty jest w witaminę C – odpowiada ona za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.
Alergeny w farszu do babeczek wytrawnych
Lista alergenów dla farszu do babeczek wytrawnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser parmezan
- Ser Feta
Wartości odżywcze farszu do babeczek wytrawnych
Farsz do babeczek wytrawnych to doskonała propozycja na smaczny przystawkę. Farsz możemy wykorzystać do przygotowania pysznych mini babeczek na wielkanocny stół.
Energia i białka
(550g)
Węglowodany
(550g)
Tłuszcze
(550g)
Witaminy
(550g)
Składniki mineralne
(550g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.