Drink z sokiem pomidorowym
- Wódka - 1 niepełna szklanka (200 ml)
- Sok pomidorowy (800 ml)
- Sok z cytryny (50 ml)
- Angostura (20 ml)
- Seler naciowy (200 g)
Przepis na drink z sokiem pomidorowym krok po kroku
Do szklanicy barmańskiej wlej wódkę, dodaj sok pomidorowy, sok z cytryny i kilka kropel angostury, kilka kropel tabasco, wymieszaj.
Do szklanek włóż kostki lodu.
Wlej do szklanek i do każdej włóż po gałązce selera naciowego.
Więcej informacji na temat drinka z sokiem pomidorowym
Drink z sokiem pomidorowym to świetny pomysł na szybki koktajl na imprezę ze znajomymi. Pyszny lekko pikantny drink jest smaczny i sprawdzi się dla panów oraz pań lubiących niezbyt słodkie koktajle. Przepis na drinka z sokiem pomidorowym jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia koktajlu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: wódka, sok pomidorowy, angostura, seler naciowy, cytryna, tabasco, kostki lodu.
Jak zrobić drinka z sokiem pomidorowym? Do szklanicy barmańskiej wlej wódkę, dodaj sok pomidorowy, sok z cytryny i kilka kropel angostury, kilka kropel tabasco, wymieszaj. Do szklanek włóż kostki lodu. Wlej do szklanek i do każdej włóż po gałązce selera naciowego.
Pomidory, z których zrobiony jest sok, są źródłem likopenu, naturalnego przeciwutleniacza, którego działanie nie zanika po obróbce termicznej warzywa. Kwasy zawarte w pomidorach nasilają rozkład tłuszczów w wątrobie. Błonnik oraz pektyny pomidorowe dają uczucie sytości i pomagają obniżać poziom cholesterolu we krwi. Pomidory są dobrym źródłem potasu, który obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Wódka jest wysokoprocentowym alkoholem powstającym z destylacji zacieru zbożowego lub ziemniaczanego. Wódka jest alkoholem znanym już w czasach średniowiecza. O pochodzenie wódki rywalizują wciąż dwa kraje Polska i Rosja. Wódkę wytwarza się ze spirytusu i dodatku wody. Wyróżniamy trzy rodzaje spirytusu: wyborowy, luksusowy i zwykły, z czego luksusowy ma najmniej zanieczyszczeń. Odpowiednio do nazwy spirytusu nazwy swe mają także wódki: luksusowa, czysta zwykła i wyborowa. Wyróżnia się także wódki gatunkowe produkowane z dodatkiem fermentowanych owoców świeżych lub suszonych, ziół i przypraw lub soków owocowych.
Podsumowując drink z soku pomidorowego jest dobry do spożycia podczas imprez w domu. Można go przechowywać w lodówce przez cały wieczór. Drink nie sprawdzi się dla osób lubiących słodkie trunki. Drink można wzbogacić także syropem malinowym.
Alergeny w drinku z sokiem pomidorowym
Lista alergenów dla drinka z sokiem pomidorowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Seler naciowy
Wartości odżywcze drinka z sokiem pomidorowym
Drink z sokiem pomidorowym to napój na bazie alkoholu. Alkohol zawiera puste kalorie, które nie dostarczają nam żadnych składników odżywczych. Drinków alkoholowych nie powinny spożywać osoby poniżej 18 roku życia.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.