Przepis na drinka z oliwką krok po kroku

Składniki dla 1 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
szklanka, shaker

Do shakera włóż lód, wlej alkohol i całość dokładnie wymieszaj.

Alkohol przelej do szklanki i dodaj oliwkę.

Drink z oliwką w wysokim kieliszku.
drink z oliwką
Koszt przygotowania dania
5.75 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
238 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
65

Drink z oliwką - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o drinku z oliwką

Drink z oliwką należy do kultowych już napojów alkoholowych. Można spotkać go w wielu filmach, przez co jego popularność nie maleje. To niezwykle prosty drink, którego wspaniały smak, to głównie zasługa mieszanki gorzkich alkoholi i dodatek oliwki, która świetnie całość dopełnia. Świetnie nadaje się na imprezy, ale również spotkania towarzyskie.

Ten drink to klasyczne martini, który swoją sławę zyskał głównie dzięki filmom o tajnym agencie. Ten bohater pił właśnie drinka z dodatkiem oliwki. Choć najpopularniejsza wersja to ta wstrząśnięta, nie zmieszana, to jednak warto całość dokładnie wymieszać, by stworzyć odpowiednią kompozycję smakową. Choć ten drink do najłatwiejszych nie należy, jeśli chodzi o jego charakterystyczny smak, to jednak warto go spróbować, gdyż to nieśmiertelny klasyk.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić drinka z oliwką, by był naprawdę fantastyczny w smaku, ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. To niezwykle prosty sposób na stworzenie tego kultowego drinka, którego podstawą jest wytrawny wermut i gin. Całość ma dość mocny i charakterystyczny smak, dlatego na pewno by go polubić trzeba być prawdziwym koneserem.

Przepis na drinka z oliwką jest niezwykle prosty, a do jego przygotowania przyda się tylko shaker barmański. Jego użycie pomaga stworzyć odpowiednią konsystencję, a także właściwy smak.

To wspaniała opcja na imprezę, gdyż jest niezwykle łatwy, a przy tym ciekawie się prezentuje. Wpływa na to szczególnie dodatek oliwek. Można wrzucić do kieliszka tylko jedną oliwę lub pokusić się o kilka nabitych na elegancką wykałaczkę, jeśli zależy nam na naprawdę ciekawym efekcie wizualnym. To świetny pomysł na zaskoczenie swoich gości pomysłowym drinkiem, w minimalistycznym, ale klasycznym stylu. Ten prosty i szybki drink jest również niezwykle smaczny.

To łatwy koktajl alkoholowy, w którym najważniejsze są składniki o odpowiedniej, wysokiej jakości. Na przestrzeni lat bardzo zmieniały się również proporcje. W klasycznej wersji wynosiły one 1:1 i tak właśnie jest w tym przepisie, który inspirowany jest oryginalną recepturą.

Wartości odżywcze drinka z oliwką

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(183g)
Energia (kalorie)
130.10 kcal
238.08 kcal
Białko
0.08 g
0.15 g

Węglowodany w drinku z oliwką

Na 100g
Na porcję
(183g)
Węglowodany
4.59 g
8.40 g
Węglowodany przyswajalne
4.56 g
8.35 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.03 g
0.05 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(183g)
Tłuszcz
0.18 g
0.33 g
Tłuszcze nasycone
0.04 g
0.08 g
Tłuszcze nienasycone
0.14 g
0.25 g
Tłuszcze jednonasycone
0.13 g
0.23 g
Tłuszcze wielonasycone
0.01 g
0.02 g
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: oliwki zielone marynowane konserwowe.
czytaj dalej
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny drinka z oliwką 65
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w drinku z oliwką

Lista alergenów dla drinka z oliwką przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
    • Wytrawny wermut

Cena przygotowania drinka z oliwką

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Wódka
60 ml
25.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
3.00
Za 60 ml
Wytrawny wermut
60 ml
40.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
2.40
Za 60 ml
Oliwki zielone marynowane konserwowe
3 g
1 szt
6.00
Za 350.0 g
Liczba opakowań 1
0.05
Za 3 g
Lód
60 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 60 g
Koszt składników
76.00
Jak oceniasz przepis na drinka z oliwką
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 89.3% osób