Drinki z shakera

Polecane przepisy z shakera
Dania z shakera

Drinki z shakera to doskonała propozycja na koktajle alkoholowe, które możesz przygotować na spotkania rodzinne lub ze znajomymi. Warto pamiętać, że drinki powinny spożywać tylko osoby pełnoletnie. Dodatkowo spożywanie alkoholu jest niewskazane przez kobiety w ciąży. Istnieje wiele odmian drinków, które możesz przygotować w shakerze. Dodatkowo, aby urozmaicić wygląd drinków, możesz udekorować je świeżymi owocami lub kieliszek przyozdobić cukrem. W shakerze możesz przygotować także drinki bez dodatku alkoholu.

Drinki z shakera – przepisy na wyjątkowe drinki przygotowane w shakerze

Istnieje wiele rodzajów drinków, które możesz przygotować w shakerze. Te napoje alkoholowe to doskonała propozycja na smaczne drinki, które możesz podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Dodatkowo wiele kolorowych drinków można podać podczas świąt. Drinki z shakera będą doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie różnorodność w kuchni. Warto pamiętać, że drinki są napojami wysokokalorycznymi. W artykule tym dowiesz się jak zrobić shoty dla początkujących na bazie alkoholu lub bez niego. Drinki bez alkoholu będą doskonałą alternatywą dla kobiet w ciąży oraz dla osób nieletnich. Dzięki wykorzystaniu naszych przepisów możesz podać równie efektywne drinki jak te, które przygotuje profesjonalny barman.

Shaker do drinków - opis

Shaker - co to takiego?

Shaker jest podstawowym przyrządem, których wykorzystywany jest do szybkiego schładzania drinków, wymieszania alkoholi lub wstrząśnięcia składników. Shaker ma za zadanie schłodzenie drinka bez jego rozwodnienia. Dodatkowo mieszanie alkoholi poprzez wstrząsanie sprawia, że składniki są ze sobą dokładnie wymieszane, przez co mamy możliwość wyczucia nowych nut smakowych. Do przygotowania drinków przy pomocy shakera nie jest potrzebne duże doświadczenie kulinarne, ponieważ przepisy na te smaczne trunki są bardzo proste.

Rodzaje shakera do drinków

Istnieje wiele rodzajów shakerów do przygotowywania drinków. Do najczęściej wybieranych typów shakerów możemy zaliczyć:

  • tradycyjny – posiada trzy elementy konstrukcji, na które składa się kubek, głowica z sitkiem oraz przykrywka. Wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jest prosty w użyciu – do wymieszania zawartości wystarczą jednostajne ruchy. Shaker ten świetnie sprawdzi się dla początkujących.
  • bostoński – złożony jest z dwóch części (szklanego i metalowego kubka). Jest to shaker, który powstał dla profesjonalistów. W celu wymieszania drinka należy przyłożyć do siebie dwa kubki i wymieszać. Jak można zauważyć shaker ten nie posiada sitka, dlatego aby przesączyć drinki należy delikatnie odchylić kubki.
  • francuski – jest bardzo podobny do shakera tradycyjnego, jednak nie posiada sitka. Jest on najmniej popularny.
  • elektryczny – jego obsługa jest bardzo prosta. Jest bardzo precyzyjny i szybki w działaniu. Ten rodzaj shakera jest bardzo drogi, a mieszanie składników nie dostarcza wrażeń wizualnych.

Drinki – podział i opis

Drinki alkoholowe

Najbardziej popularne są drinki przygotowywane z dodatkiem wódki. Stężenie alkoholu w tym trunku wynosi około 40%. Do ich wykonania najczęściej potrzebne są nasze ulubione przepisy. Przygotowanie drinków z alkoholem jest bardzo proste, dlatego nie jest wymagane duże doświadczenie kulinarne, aby je zrobić. W zależności od ilości użytych alkoholi drinki mogą być niskoprocentowe lub wysokoprocentowe. Do ostatniej grupy możemy zaliczyć shoty – czyli napoje alkoholowe, które w głównej mierze składają się z alkoholu. Samodzielne przygotowanie drinków alkoholowych podczas spotkań rodzinnych czy ze znajomymi może być bardzo zaskakujące. Należy pamiętać, że kolorowe drinki alkoholowe zaliczamy do wysokokalorycznych, dlatego warto zwrócić uwagę na ich ilość w swojej diecie.

Drinki bezalkoholowe

Do przygotowania drinków bez dodatku alkoholu najczęściej wykorzystujemy syropy barmańskie, napoje gazowane, soki owocowe lub jogurty. Istnieje wiele przeciwwskazań do spożywania drinków alkoholowych. Do osób, które nie powinny spożywać alkoholu, możemy zaliczyć do nich między innymi kobiety w ciąży oraz osoby nieletnie. Ale nic straconego, bowiem istnieje wiele ciekawych przepisów na drinki bez alkoholu. Są one również bardzo efektowne i świetnie sprawdzą się podczas wielu spotkań rodzinnych czy ze znajomymi. Jest to również doskonała propozycja na drinki dla gości podczas bardzo popularnych w ostatnich czasach spotkanie z przyszłymi mamami. Drinki te są wysokokaloryczne, dlatego warto zwrócić uwagę na ich ilość w swojej diecie, ponieważ poza cukrami prostymi niewiele w nich wartości odżywczych. Jeśli nie wiesz jak zrobić kolorowe shoty bez alkoholu koniecznie sprawdź proste przepisy na naszej stronie.

Przykładowe przepisy na drinki z shakera i ich krótki opis

Krwawa Mary

Drink ten zyskał na popularności w latach pięćdziesiątych XX wieku. Nazwa drinka może pochodzić od królowej brytyjskiej Marii I Tudor. Drink ten kojarzy się również z kolorem krwi, która jest czerwona. Do przygotowania krwawej Mary potrzebujemy wódki, soku pomidorowego, soku z cytryny, sosu Worcestershire, sosu tabasco, soli oraz pieprzu. Do przybrania drinka z alkoholem potrzebne są listki selera lub łodyga selera naciowego. Drink ten podawany jest w szklanicy collinsowej - czyli w wysokiej, cylindrycznej szklance, która ma pojemność od 300 do 410 ml.

Margarita

Do jej przygotowania potrzebujemy tequili, likieru triple sec oraz soku z limonki. Na początek należy schłodzić kieliszek, który następnie ozdabiany jest na jego krawędziach przy pomocy soli. Wszystkie składniki margarity należy umieścić w shakerze z lodem, wstrząsnąć i przelać do wcześniej przygotowanych kieliszków.  Wybierając inne likiery możemy przygotować wiele wersji smakowych klasycznej margarity.

Tropikalny drink bezalkoholowy

Nie możesz spożywać alkoholu a masz ochotę na pysznego drinka? No naszej stronie znajdziesz wiele pomysłów na smaczne drinki bez alkoholu. Do przygotowania jednego z nich potrzebujesz soku ananasowego, soku grejpfrutowego, cukru oraz pokruszonego lodu. Wszystkie składniki należy umieścić w shakerze, wymieszać i przelać do ozdobnych szklanek. Ten bez alkoholowy drink możesz udekorować kawałkiem cytryny lub pomarańczy.

Błękitna Laguna

Ten bezalkoholowy drink jest bardzo efektywny. Podaje się go w kieliszku udekorowanym cukrem oraz plasterkiem cytryny. Brzeg kieliszka należy zanurzyć w wodzie a następnie przyłożyć go do rozsypanego na talerzyku cukru. W shakerze należy wymieszać likier blue curacao, wodę gazowaną i kostki lodu. Zamiast wody możemy użyć sprite. Tak przygotowany drink bezalkoholowy należy ostrożnie przelać do kieliszka.

Drinki z shakera - przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto