Deser z pomarańczami
- Pomarańcza - 2 średniej wielkości sztuki (500 g)
- Cukier puder - 6 płaskich łyżek stołowych (60 g)
- Śmietanka kremowa 30% - pół szklanki, schłodzona (125 g)
- Serek homogenizowany (400 g)
Przepis na deser z pomarańczami krok po kroku
Śmietankę ubij na sztywną pianę, dodaj do niej po jednej łyżce cukru pudru, ciągle miksując.
Pomarańcze wyszoruj, obierz. Z jednej z nich wyciśnij sok, drugą pozbaw błonek i podziel na mniejsze kawałki.
Do ubitej piany dodaj serek homogenizowany oraz sok z pomarańczy. Składniki dokładnie wymieszaj.
Mus przełóż do pucharków i udekoruj go kawałkami pomarańczy.
Gotowy deser wstaw do lodówki i podawaj na zimno.
Więcej informacji na temat deseru z pomarańczami
Deser z pomarańczami to doskonała propozycja na pyszną przekąskę na zimno. Pyszny, domowy deser warto podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Prosty przepis na deser z pomarańczami nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania deseru potrzebne będą następujące produkty spożywcze: pomarańcza, cukier puder, śmietanka 30% oraz serek homogenizowany. Produkty te dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
A jak zrobić deser z pomarańczami? Śmietankę ubij na sztywną pianę, dodaj do niej po jednej łyżce cukru pudru, ciągle miksując. Pomarańcze wyszoruj, obierz. Z jednej z nich wyciśnij sok, drugą pozbaw błonek i podziel na mniejsze kawałki. Do ubitej piany dodaj serek homogenizowany oraz sok z pomarańczy. Składniki dokładnie wymieszaj. Mus przełóż do pucharków i udekoruj go kawałkami pomarańczy. Gotowy deser wstaw do lodówki i podawaj na zimno.
Pomarańcze najczęściej spożywamy pod postacią soku pomarańczowego. Pomarańcza jest dobrym źródłem witaminy C, która jest naturalnym antyoksydantem. Zapobiega powstawaniu wolnych rodników oraz wspomaga organizm w walce z przeziębieniem. Witamina C jest także prekursorem do syntezy kolagenu w naszym ciele. Skórka z pomarańczy zawiera olejki eteryczne. Dzięki temu świetnie nadaje się do aromatyzowania ciast i deserów.
Śmietana kremowa 30% jest produktem, który w swoim składzie zawiera aż 30% tłuszczu - oznacza to, że produkt ten jest wysokokaloryczny. Wysoka zawartość tłuszczu sprawia, że produkt ten możemy śmiało ubić na sztywną pianę. Śmietanka jest rów nie produktem, który dostarczy do naszego organizmu pewne ilości białka pochodzenia zwierzęcego. Znajdziemy w niej również witaminę A, witaminę B2, wapń oraz fosfor.
Podsumowując smaczny deser pomarańczowy to propozycja na przekąskę na zimno. Szybki w przygotowaniu deser jest dobry do spożycia dopiero po schłodzeniu. Deser z pomarańczami warto podać podczas spotkań rodzinnych lub ze znajomymi. Produkty niezbędne do przygotowania deseru dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w deserze z pomarańczami
Lista alergenów dla deseru z pomarańczami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
- Serek homogenizowany
Wartości odżywcze deseru z pomarańczami
Deser z pomarańczami to doskonała propozycja na przekąskę na zimno. Pomarańcze stanowią doskonałe źródło cennych składników odżywczych, dlatego warto włączyć je do diety.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.