Czerwona pasta curry
- Trawa cytrynowa (320 g)
- Cebula (200 g)
- Papryczka chili czerwona świeża (35 g)
- Papryka czerwona (240 g)
- Czosnek (30 g)
- Limonka (170 g)
- Kolendra nasiona (30 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
Przepis na czerwoną pastę curry krok po kroku
Na suchej patelni podpraż kumin i kolendrę, aż zaczną mocno pachnieć.
Trawę cytrynową pokrój w paski, z papryk wyjmij gniazda nasienne. Czosnek i imbir obierz. Z limonki wyciśnij sok.
Do kielicha blendera wrzuć trawę cytrynową, przekrojone na cztery cebule, czosnek, imbir w plastrach, pokrojoną słodką paprykę, chili. Dodaj również łyżeczkę soli, olej, przyprawy i paprykę.
Zmiksuj na gładką pastę.
Więcej informacji na temat czerwonej pasty curry
Czerwona pasta curry jest doskonałym dodatkiem do wielu dań. Ma wspaniały, bardzo aromatyczny smak, dzięki czemu ożywi każde, nawet najnudniejsze danie.
Przepis na czerwoną pastę curry to wspaniała opcja dla wszystkich osób, które szukają sposobu na wzbogacenie swoich codziennych dań. Ma niezwykły smak, który zdecydowanie ożywia większość dań. Będzie doskonałym dodatek do zup i sosów. Jeśli kochasz egzotyczne dania, koniecznie sięgnij po ten pyszny przepis. Dowiesz się z niego, w jaki sposób przygotować naprawdę najlepszy dodatek. Czerwona pasta curry jest pikantniejszą odmianą zawierającą 21% ostrej papryki chilli (łagodniejszą wersją jest zielona). Używa się jej jako bazy głównie do sosów. To jedna z najpopularniejszych past używanych w kuchni orientalnej do przygotowania dań typu curry. Tak przygotowaną pastę możesz dodawać do dań w wybranej przez siebie ilości. A to pozwala budować ostrość i smak danego dania. Pastę możesz przechowywać w słoiczku w lodówce. Idealnie nadaje się również do mrożenia. Dzięki czemu można skorzystać z niej wiele razy. Jest tak dobra, że najlepiej od razu przygotować ją w dużej ilości.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić czerwoną pastę curry, by była smaczna, prosta i szybka, to ten sprawdzony przepis stanowi najlepszy wybór. Dowiesz się z niego, jak się robi pastę do curry samodzielnie w domu. W dodatku wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w większym sklepie. Przyprawy, które są potrzebne do przygotowania pasty, możesz też podmieniać. Choć warto jednak postępować zgodnie z przepisem, by domowa pasta miała jak najlepszy smak. Jednym z głównych składników tej pasty jest czerwona papryczka chili. To dodatek, który w kuchni polskiej nie gości zbyt często. Nie jest to tradycyjne warzywo, czy przyprawa, jednak warto się do niej przekonać. Papryczka nie tylko doskonale podkreśla smak wszystkiego, do czego jest dodana. To również bardzo zdrowa przyprawa. Kapsaicyna, którą zawiera, wykazuje właściwości rozgrzewające i rozszerzające naczynia krwionośne, dlatego wspomaga pracę układu krążenia.
Alergeny w czerwonej paście curry
Lista alergenów dla czerwonej pasty curry przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na czerwoną pastę curry
Wartości odżywcze czerwonej pasty curry
To zdrowy dodatek, zawiera dużo witamin.
Energia i białka
(1045g)
Węglowodany
(1045g)
Tłuszcze
(1045g)
Witaminy
(1045g)
Składniki mineralne
(1045g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.