Burgery z wołowiny
- Mięso mielone wołowe (500 g)
- Jajko (2 szt.)
Przepis na burgery z wołowiny krok po kroku
Wrzuć 500 g mielonej wołowiny do miski z wszystkimi przyprawami i jajkami, a następnie wymieszaj.
Podziel mięso na cztery. Lekko zmocz ręce. Ostrożnie zroluj mieszankę w kulki, każda wielkości piłki tenisowej.
Umieść każdą kulkę w dłoni i delikatnie spłaszcz kotlety.
Rozgrzej grill elektryczny i ułóż na nim kotlety.
Smaż je po 4 minuty z każdej strony, do zarumienienia.
-
Hamburgery
-
Burgery
-
Burger drwala
-
Wołowina po burgundzku
-
Mięso na burgery
-
Burger z buraków
-
Sos do burgera
-
Mini hamburgery
-
Vege burger
-
Mięso na hamburgery
-
Burger domowy
-
Sos hamburgerowy
-
Burgery z kurczaka
-
Burger wegetariański
-
Burger z kurczakiem
-
Burger wegański
-
Burger wieprzowy
-
Burger z indyka
-
Burgery
Więcej informacji na temat burgerów z wołowiny
Burgery z wołowiny to doskonała opcja dla wszystkich miłośników mięsnych dań w ciekawej formie. Te przygotowane w domu są smaczne, delikatne i niezwykle soczyste. Są niezwykle aromatyczne i na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dań typu fast food. Można je zjadać same lub w towarzystwie frytek, a także w bułce z dodatkiem warzyw i ulubionego sosu. Dzięki dużej ilości wariantów nigdy się nie nudzą.
Przepis na burgery z wołowiny jest prosty, więc spokojnie poradzą sobie z nim nawet początkujące osoby. Mięso do burgerów powinno być dobrej jakości, dzięki temu uzyskamy najlepszy smak. Najlepiej skorzystać z mięsa mielonego, które łączy się z jajkiem. W tej wersji nie dodaje się bułki tartej, dlatego są one bezglutenowe i świetnie sprawdzą się na diecie ketogennej, czy paleo. Idealna kompozycja świeżego mielonego mięsa wołowego, ostrej cebuli, a także aromatycznego czosnku sprawiają, że ten kotlet, choć prosty smakuje wybornie. Pasuje do wielu różnych dodatków i można z niego stworzyć pełnowartościowy posiłek, który smakiem i wyglądem przypomina te z najlepszych restauracji. To prawdziwe amerykańskie burgery, które zasmakują każdemu miłośnikowi mięsnych dań.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić burgery z wołowiny, by były naprawdę szybkie, a przy tym pyszne, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. To doskonały pomysł na smaczne danie, które można podawać na dwa sposoby. Jako smaczna kanapka lub z dodatkiem ryżu, warzyw lub kaszy. Te burgery to dobre rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi przepisami. Jedyne co do nich potrzebne to mielona wołowina. Ze względu na grillowanie mięso nie robi się suche ani zbyt przypieczone. Dlatego będzie świetnym wyborem dla osób, które lubią dobrze zgrillowane mięso, jednak takie, które nie traci swojego smaku, aromatu i faktury. Te domowe burgery smakują zdecydowanie lepiej niż gotowe, które można znaleźć w sklepie. To dlatego, że wszystkie dodatki są wykonywane samodzielnie. Kotlety w takiej wersji są znacznie zdrowsze, gdyż zawierają mniej tłuszczów nasyconych, a także mniej soli, dzięki czemu są zdrowszym wyborem dla układu krwionośnego.
Alergeny w burgerach z wołowiny
Lista alergenów dla burgerów z wołowiny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze burgerów z wołowiny
To danie zawiera dość sporo nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.