Kiedy solić bitki wołowe?

Kiedy solić bitki wołowe
Kiedy solić bitki wołowe
ikona podziel się
Opublikowano: 15.05.2023 r., 21:23 | Autor: Oliwia Gawron

Wołowina to mięso czerwone, po które nie powinniśmy sięgać częściej niż 1-2 razy w miesiącu.

Jednak jeśli już zdecydujemy się na podanie wołowiny, koniecznie dowiedz się, kiedy posolić mięso tak, aby nie stało się gumowe i twarde.

Wołowinę powinniśmy solić nawet do godziny przed przygotowaniem mięsa.

Kiedy solić bitki wołowe? Co jeszcze warto wiedzieć?

W naszej kuchni wiele jest przepisów na pyszną wołowinę, jednak jak prawidłowo ją przygotować tak, aby była soczysta i nie sucha. Wiele osób unika spożycia mięsa wołowego, ponieważ nie umie go przygotować, a mięso wychodzi suche.

Zatem, kiedy solić bitki wołowe?

Wołowinę powinniśmy solić nawet do godziny przed przygotowaniem mięsa. Nie powinniśmy jednak solić dań z mięsa wołowego podczas gotowania.

Dlatego koniecznie zapamiętaj, w którym momencie posolić mięso.

Jeśli masz sprawdzony przepis na bitki z mięsa wołowego, koniecznie przygotuj je na obiad. Dlatego, jeśli szukasz innego przepisu, poznaj mój sposób na zrazy nadziewane, będzie to idealny pomysł na obiad dla całej Twojej rodziny. Zasady solenia są takie same, dlatego użyj tyle samo soli ile soli do bitek wołowych.

Rodzaj mięsa może być dowolny, każdy będzie smaczny w połączeniu z resztą składników.

Ja zazwyczaj wybieram mięso z łopatki wieprzowej, które nie jest zbyt tłuste, a podczas duszenia stanie się delikatne i kruche.

Dodatkowo mięso jest bogatym źródłem witamin z grupy B, cynku, a także żelaza hemowego, które jest dużo łatwiej przyswajalne przez nasz organizm niż żelazo niehemowe, czyli to pozyskiwane z roślin. Mięso to także źródło pełnowartościowego białka, które daje nam uczucie sytości na długi czas. Mięso wołowe idealnie pasuje do zrazów i staje się jeszcze bardziej aromatyczne ze świeżymi ziołami.

Aby przygotować pyszne, tradycyjne staropolskie zrazy wieprzowe będziesz potrzebować: mięso – u mnie łopatka wieprzowa, ogórki – możesz przygotować zrazy z ogórkiem kiszonym lub konserwowym, papryka, cebula, odrobina oleju rzepakowego, mąka pszenna, cebula, musztarda i bulion wołowy.

Bulion możecie przygotować sami lub skorzystać z gotowych wersji. Wybierajcie te zamknięte w słoiczkach niż gotowe kostki bulionowe. Zwróćcie szczególnie uwagę na ich skład i zawartość soli.

Zatem jak zrobić zrazy nadziewane?

W pierwszej kolejności pokrój mięso w plastry o grubości 4-5 cm i rozbij na cienkie płaty, dopraw do smaku i odłóż do lodówki na godzinę.

W tym czasie pokrój warzywa w słupki. Zamarynowane mięso posmaruj z jednej strony musztardą i dodaj słupki warzyw. Zawiń zrazy w rulon i zawiń, wykorzystując nitkę lub wbij wykałaczki, aby mięso się nie rozwinęło. Mięso obtocz w mące pszennej, a olej rozgrzej na patelni i usmaż zrazy z każdej strony. Przełóż mięso do brytfanki i smaż, zalej całość bulionem i gotuj pod przykryciem do miękkości. Gdy mięso charakterystycznie się zarumieni, dodaj koncentrat pomidorowy i zagotuj.

Nasze domowe zrazy nadziewane są dobre do spożycia, wykorzystaj mój przepis i przekonaj się, jakie są smaczne. Niektóre przepisy na faszerowane zrazy są z mięsem mielonym, możesz spróbować też takiej wersji, jednak każda będzie idealna na obiad. Skoro już wiesz, jak przygotować wołowinę koniecznie postaw na to mięso na najbliższy obiad.

Polecane przepisy

Załóż konto
  • zapisywać ulubione przepisy
  • otrzymywać dopasowane przepisy na maila
  • komentować przepisy pod własnym nickiem
Załóż konto