Babka puchowa
- Masło (250 g)
- Cukier (200 g)
- Jajko (6 szt.)
- Mąka ziemniaczana (250 g)
- Mąka pszenna typ 500 (45 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Olej rzepakowy (90 ml)
Przepis na babkę puchową krok po kroku
Jajka utrzyj z cukrem na puszystą masę. Dodawaj do nich masło i miksuj do zmieszania.
Do miski przesiej mąki i proszek do pieczenia.
Powoli wlej olej i całość dokładnie rozmieszaj.
Formę wyłóż papierem do pieczenia i wylej ciasto.
Ciasto piecz 45 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C.
-
Babka piaskowa
-
Babka ziemniaczana
-
Ciasto cytrynowe
-
Babka majonezowa
-
Babka piaskowa wilgotna
-
Babka gotowana
-
Babka cytrynowa wilgotna
-
Babka zebra
-
Babka marmurkowa
-
Babka drożdżowa
-
Babka wielkanocna wilgotna
-
Babka z mikrofali
-
Babka bananowa
-
Babka cytrynowa na oleju
-
Babka wilgotna
-
Babka ucierana
-
Babka z kakao
-
Babka piaskowa cytrynowa
-
Babka piaskowa
Więcej informacji na temat babki puchowej
Babka puchowa jak sama nazwa mówi, jest najbardziej puszystą z wszystkich dostępnych rodzajów tego ciasta. Sprawdzi się idealnie zwłaszcza na święta wielkanocne. Babka z przepisu wychodzi idealnie wilgotna, świetnie sprawdzi się na święta. To jednak nie tylko babka wielkanocna, ale po prostu smaczne i proste ciasto, które zachwyca waniliowym aromatem. Do jej przygotowania nie potrzeba więcej niż 20 minut. Idealnie smakuje na ciepło, zaraz po upieczeniu. Sprawdzi się także dla dzieci.
Przepis na babkę puchową jest doskonałą opcją dla każdego, kto kocha proste, domowe wypieki. Całość jest prosta i szybka. To coś specjalnie dla wielbicieli domowych wypieków. Do jej przygotowania przyda się tylko podstawowy sprzęt kuchenny. Czas pieczenia babki nie jest zbyt długi, jednak należy pamiętać, że należy go dostosować indywidualnie do posiadanego sprzętu kuchennego. Gotowość ciasta można sprawdzić za pomocą drewnianego patyczka do szaszłyków. Ciasto na babkę nie potrzebuje dodatkowego czasu na wyrastanie, czy nabieranie elastyczności, dlatego w jej przypadku wystarczy tylko połączyć ze sobą składniki i ją upiec.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić babkę puchową, która będzie pyszna, a przy okazji również inna niż wszystkie, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To doskonały pomysł na babkę, która jest nie tylko dobra, ale także szybka. Wcale nie trzeba wykorzystywać jej jako babka wielkanocna, to również dobra opcja do popołudniowej kawy. Zwłaszcza podana zaraz po upieczeniu, jest po prostu najlepsza. Można zrobić ją w zwykłej formie do babki, dzięki czemu będzie miała tradycyjny, piękny wygląd. Jest tak samo prosta, jak babka piaskowa, ale inne proporcje składników sprawiają, że jest od niej nawet lepsza. To świetny pomysł na naprawdę łatwy deser, który można przygotować w kilka chwil i podawać do porannej kawy. Sprawdzi się też na słodkie drugie śniadanie czy podwieczorek. Na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom domowych słodkości. To pomysł na deser prosty, który tylko wygląda na tak skomplikowany. Całość zabiera tylko kilka minut.
Alergeny w babce puchowej
Lista alergenów dla babki puchowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze babki puchowej
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(114g)
Węglowodany
(114g)
Tłuszcze
(114g)
Witaminy
(114g)
Składniki mineralne
(114g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.