Zasmażka do młodej kapusty
- Masło (75 g)
- Mąka pszenna typ 500 (24 g)
Przepis na zasmażkę do młodej kapusty krok po kroku
Masło rozpuść na rozgrzanej patelni.
Dodaj mąkę i intensywnie mieszaj, wlej trochę wody - do uzyskania konsystencji rzadkiego budyniu.
Zasmażkę połącz z kapustą.
Więcej informacji na temat zasmażki do młodej kapusty
Zasmażka do młodej kapusty to prosty dodatek, który całkowicie odmienia tą smaczną potrawę i sprawia, że całość smakuje wyśmienicie. Jest prosta, ale smaczna. Z tej receptury dowiesz się jak się robi ją samemu w domu w kilka chwil.
Przepis na zasmażkę do młodej kapusty to doskonały pomysł na wzbogacenie ulubionego przepisu o więcej smaku i stworzenie jeszcze lepszej konsystencji. Młoda kapusta gotowana zbyt długo może tracić na swojej atrakcyjności - nie jest już tak chrupka, ale nie jest też odpowiednio gęsta. Dlatego w takich sytuacjach sprawdza się sięgnięcie po zasmażkę. Zasmażka, często wydaje się dodatkiem trudnym do przygotowania, jednak niekoniecznie tak musi być i ten przepis to udowadnia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zasmażkę do młodej kapusty, by była łatwa, a przy tym bardzo smakowita, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Choć zasmażkę możesz kupić też w sklepie i użyć takiej wersji do przygotowywania ulubionego dania, to jednak ta domowa jest najsmaczniejsza. Jest też najzdrowszą wersją. Niestety, choć to dodatek, który sprawia, że kapusta smakuje znacznie lepiej, to również dostarcza sporo kalorii i ma wysoki indeks glikemiczny. Dlatego w jej przypadku dobrze przygotować ją jednak w domu. Wszystkie składniki bez problemu znajdziesz w każdym większym sklepie. Zapewne masz je również w swoim domu. Można zagęścić kapustę zarówno mąką ziemniaczaną, jak i pszenną. Możesz wykorzystać każdy rodzaj mąki pszennej. Sprawdzi się zarówno oczyszczona, jak i ta pełnoziarnista. Alternatywą dla osób uczulonych na gluten lub chcących go unikać, jest zaklepka do sosu z mąką kukurydzianą, ryżową lub ziemniaczaną. Mąka ziemniaczana będzie o tyle lepsza, że łatwiej jest przy jej pomocy zagęścić różnego rodzaju sosy. W rezultacie będziemy potrzebować mniej tej mąki niż przykładowo pszennej. Do zasmażki najlepiej sprawdza się jednak mąka pszenna. Ze względu na swój neutralny smak nie wpłynie ona na smak dania w żaden sposób. Mąka pszenna jest też łatwo dostępna w każdym domu, warto więc to wykorzystać.
Alergeny w zasmażce do młodej kapusty
Lista alergenów dla zasmażki do młodej kapusty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze zasmażki do młodej kapusty
To opcja, która zawiera sporo kalorii i ma wysoki indeks glikemiczny, więc nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(99g)
Węglowodany
(99g)
Tłuszcze
(99g)
Witaminy
(99g)
Składniki mineralne
(99g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.