Szyszka z ryżu preparowanego
- Ryż biały preparowany (200 g)
- Masa krówkowa (300 g)
- Czekolada mleczna (120 g)
- Kakao 16% (proszek) - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
Przepis na szyszka z ryżu preparowanego krok po kroku
W rondlu umieść czekoladę mleczną, masę krówkową.
Podgrzej do rozpuszczenia składników.
Dodaj kakao i wymieszaj.
Do ciepłej masy dodaj ryż i wymieszaj.
Formuj szyszki i umieść je na papierze do pieczenia.
Schłodź w lodówce przez 30 minut.
Szyszki przechowuj w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.
Więcej informacji na temat szyszki z ryżu preparowanego
Szyszka z ryżu preparowanego to bardzo dobry pomysł na zrobienie szybkiego deseru. Szyszki nie wymagają użycia wielu składników i można je przygotować na chwilę przed podaniem. Przepis na szyszki z ryżu preparowanego jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia szyszek potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: ryż preparowany, czekolada mleczna, masa krówkowa, kakao.
Jak zrobić szyszki z ryżu preparowanego? W rondlu umieść czekoladę mleczną, masę krówkową i podgrzej do rozpuszczenia składników, dodaj kakao i wymieszaj. Do ciepłej masy dodaj ryż i wymieszaj. Formuj szyszki i umieść je na papierze do pieczenia. Schłodź w lodówce przez 30 minut. Szyszki przechowuj w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.
Masa krówkowa to słodki wyrób zawierający dużą ilość cukru. Masa krówkowa powstaje z mleka skondensowanego, które poddaje się działaniu wysokiej temperatury, aby cukier w nim zawarty uległ procesowi karmelizacji. Masa krówkowa jest bardzo prosta do przygotowania w domu. Wystarczy puszkę mleka skondensowanego umieścić w garnku z wodą i gotować na wolnym ogniu przez 2-3 godziny. Masa kajmakowa przygotowana w domu ma delikatniejszy smak i jest bardziej mleczna. Ryż preparowany to biały ryż poddany działaniu pary o wysokiej temperaturze. Ryż staje się lekki i zwiększa swoją objętość. Ryż jest zbożem niezawierającym glutenu, mogą więc go spożywać osoby chorujące na celiakię. Ryż biały nie zawiera prawie błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Ryż jest zbożem ławo strawnym i świetnie sprawdza się w diecie osób z problemami żołądkowymi. Ryż i jego przetwory można także podawać podczas przebiegu grypy żołądkowo jelitowej.
Podsumowując słodkie domowe szyszki sprawdzą się doskonale na deser dla dzieci i dorosłych. Pyszne szyszki świetnie komponują się z kawą i herbatą. Szyszki można przygotować także z dodatkiem gorzkiej czekolady. Szyszki możesz wzbogacić dodatkiem wiórków kokosowych lub siekanych orzechów włoskich czy migdałów.
Alergeny w szyszce z ryżu preparowanego
Lista alergenów dla szyszki z ryżu preparowanego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- masa krówkowa
- Czekolada mleczna
Wartości odżywcze szyszki z ryżu preparowanego
Szyszka z ryżu preparowanego to słodki deser zawierający dużą ilość cukru. Szyszki mają wysoki indeks glikemiczny i nie powinny być spożywane przez diabetyków oraz osoby z podwyższonym poziomem trójglicerydów.
Energia i białka
(65g)
Węglowodany
(65g)
Tłuszcze
(65g)
Witaminy
(65g)
Składniki mineralne
(65g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.