Syrop z cebuli czosnku i miodu
- Cebula - 4 sztuki (400 g)
- Cytryna - 2 sztuki (200 g)
- Czosnek - 5 ząbków (25 g)
- Miód - 5 dużych łyżek (150 g)
Przepis na syrop z cebuli czosnku i miodu krok po kroku
Cebule i czosnek obierz i pokrój w plasterki.
Jedną cytrynę pokrój w plastry, a z drugiej wyciśnij sok.
Do wyparzonych słoików wkładaj kolejno cebulę, cytrynę, czosnek oraz miód.
Dodaj sok z cytryny, przykryj gazą lub ściereczką i odstaw na 12 godzin w temperaturze pokojowej, a następnie na 24 godziny do lodówki.
Odcedź syrop i stosuj wedle potrzeby.
Więcej informacji na temat syropu z cebuli czosnku i miodu
Syrop z cebuli, czosnku i miodu to jednej z najpopularniejszych i najczęściej przygotowywanych rodzajów domowych przetworów. Zapewne wiele z nas pamięta, jak nasze mamy i babcie wyciągały wypełnione nim butelki, jak tylko którykolwiek z domowników wykazał pierwsze objawy przeziębienia lub grypy. Choć smak syropu dla wielu osób nie jest przyjemny, nie da się ukryć, że składniki, z których jest przygotowywany, mają wiele właściwości prozdrowotnych i mogą być pomocne w wielu sytuacjach. Czosnek i cebula bywają nazywane naturalnymi antybiotykami! To zasługa zawartych w nich związków siarkowych, zwłaszcza allicyny, która może działać przeciwbakteryjnie. Cytryna to z kolei dobre źródło witaminy C i związków o działaniu przeciwzapalnym, również w miodzie znajdziemy substancje pomagające zwalczyć nieprzyjemne objawy choroby. To więc świetny pomysł na naturalne, domowe przetwory, które pomogą Ci zadbać o zdrowie. Jak zrobić syrop z cebuli, czosnku i miodu? To bardzo proste. Na pewno poradzisz sobie z jego przygotowaniem, nawet jeśli nie masz większego doświadczenie kulinarnego. Potrzebne Ci będą jedynie ząbki czosnku, plastry cytryny, cebula, miód oraz czyste, wyparzone słoiki. Wystarczy, że wszystkie składniki umieścić w słoikach, warstwami, a następnie odstawisz na minimum 2 dni, najpierw w temperaturze pokojowej, a następnie do lodówki. Po tym czasie wystarczy odcedzić syrop i stosować tak często, jak potrzebujesz. To wszystko! Przepis na syrop z cebuli, czosnku i miodu jest bardzo prosty i niewymagający, a świetnie sprawdzi się w przypadku kaszlu, bólu gardła, czy kataru. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Alergeny w syropie z cebuli czosnku i miodu
Lista alergenów dla syropu z cebuli czosnku i miodu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na syrop z cebuli czosnku i miodu
Wartości odżywcze syropu z cebuli czosnku i miodu
Syrop z cebuli, czosnku i miody to znany od dawna, domowy sposób na objawy przeziębienia, który można wykorzystywać podczas choroby, jako uzupełnienie zdrowej diety.
Energia i białka
(10g)
Węglowodany
(10g)
Tłuszcze
(10g)
Witaminy
(10g)
Składniki mineralne
(10g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.