Sos pomidorowy do pizzy
- Pomidory w puszce - 1/4 opakowania (100 g)
- Przecier pomidorowy bez soli - 3 łyżki (45 g)
- Cukier puder - 1 łyżeczka (5 g)
Przepis na sos pomidorowy do pizzy krok po kroku
Pomidory w puszce przełóż do garnka i zblenduj na gładki mus.
Pomidory w garnku gotuj na małym ogniu. Dodaj przecier pomidorowy, cukier i zioła. Przypraw solą, pieprzem i suszonym czosnkiem.
Całość podgrzewaj 10 minut na małym ogniu. Odstaw do ostudzenia i nakładaj na placki ciasta.
Więcej informacji na temat sosu pomidorowego do pizzy
Sos pomidorowy do pizzy jest dodatkiem, który zapewnia tej potrawie wyjątkowy smak i aromat. Wykonywany na bazie soczystych pomidorów i świeżych ziół sprawia, że każda pizza smakuje wybornie. Świetnie komponuje się z ciastem drożdżowym na pizzę, a także dowolnymi składnikami, których używa się do wykonania tej potrawy. Pozwala cieszyć się smakiem prawdziwej włoskiej pizzy we własnym domu.
Przepis na sos pomidorowy do pizzy jest wyjątkowo prosty i bardzo szybki. Zajmuje dosłownie kilka chwil i będzie idealnym dopełnieniem każdej pizzy. Można go zrobić w łatwy sposób używając gotowej passaty lub bazując na pomidorach z puszki. Pomidory po zblendowaniu tworzą soczysty i aromatyczny mus, który wspaniale współgra z bazylią, tymiankiem i oregano.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić sos pomidorowy do pizzy, który skradnie serca wszystkich domowników, a przy którym nie trzeba się zbytnio napracować, to ten z przepisu będzie idealną propozycją dla ciebie. Już w kilka chwil stworzysz to pachnące włoskimi wakacjami kulinarne arcydzieło, wyłącznie z kilku produktów.
To dobry sos nie tylko do pizzy, ale również do innych potraw. Sprawdzi się świetnie z makaronami, czy pysznymi zapiekankami. Można również podawać go do mielonych kotlecików. Jego wykorzystanie jest bardzo wszechstronne, a smak spodoba się każdemu, kto lubi pomidory.
Ten pyszny sos z pomidorów jest nie tylko szybki i pyszny, ale także zdrowy. Podczas podgrzewania w pomidorach zwiększa się ilość likopenu, substancji prozdrowotnej, która chroni organizm przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, a także nowotworami. Ma również ochronny wpływ na serce i cały układ krwionośny.
Do wykonania sosu sprawdzi się niesolony koncentrat pomidorowy lub passata. W połączeniu z pomidorami z puszki stworzą razem spójną i pyszną całość. Pysznego i wyjątkowego smaku nadaje temu sosowi również dodatek ziół, najlepiej świeżych, choć można też użyć gotowej mieszanki.
Ten przepis będzie idealną inspiracją dla osób, które zastanawiają się jak przygotować pyszny i szybki sos, który można potem wyłożyć na spód do pizzy, bez używania tylko koncentratu pomidorowego.
Alergeny w sosie pomidorowym do pizzy
Lista alergenów dla sosu pomidorowego do pizzy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na sos pomidorowy do pizzy
Wartości odżywcze sosu pomidorowego do pizzy
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.