Soczewicowa
- Soczewica czerwona (180 g)
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Passata pomidorowa (250 g)
- Bulion warzywny (750 ml)
Przepis na soczewicową krok po kroku
Na suchej patelni podpraż kmin (5g), kolendrę (5g) oraz chili (1 g).
Wlej oliwę i dodaj pokrojoną w kostkę cebulę i podsmaż 3 minuty.
Do dużego garnka przełóż zawartość patelni. Wrzuć soczewicę, passatę, bulion i gotuj 10-15 minut, aż do preferowanej miękkości.
Na koniec dopraw zupę solą i pieprzem.
-
Zupka serowa
-
Zupa z dyni
-
Zupa cebulowa
-
Zupa kalafiorowa
-
Zupa krem z dyni
-
Zupa grzybowa
-
Zupa brokułowa
-
Zupa serowa
-
Zupa krem z cukinii
-
Zupa czosnkowa
-
Zupa koperkowa
-
Zupa krem brokułowa
-
Zupka miso
-
Zupa botwinka
-
Zupa z ciecierzycy
-
Zupa szparagowa
-
Zupa marchewkowa
-
Zupa krem z pomidorów
-
Zupa wegetariańska
Więcej informacji na temat soczewicowej
Soczewicowa, to pyszna zupa, której bazą, jak sama nazwa wskazuje, jest soczewica. Ta potrawa jest nie tylko smaczna i prosta w przygotowaniu, ale również zdrowa.
Przepis na zupę soczewicową to smaczna propozycja na obiad dla całej rodziny. Z tej receptury dowiesz się, jak się robi odżywczą i wegetariańską zupę na bazie strączków. To najlepsza opcja na niezwykle treściwy posiłek, jeśli nie jesz mięsa. W dodatku wszystkie składniki znajdziesz bez problemu w każdym sklepie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić zupę soczewicową, by była pyszna i dobra dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. To idealna opcja na rozgrzewający obiad, gdyż ta zupa jest pełna wielu wspaniałych i aromatycznych przypraw. Będzie świetna nie tylko dla wegetarian, ale dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć mięso i spróbować nieco zdrowszych alternatyw. To wspaniały sposób na pyszny i sycący posiłek, który, choć nie zawiera ani grama mięsa, dostarcza sporo białka i jest bardzo pełnowartościowy. To wszystko zasługa soczewicy. Ta roślina strączkowa wciąż nie gości w typowej diecie zbyt często, a szkoda, gdyż dostarcza naprawdę sporo cennych składników do diety. Jest również jednym z najlepiej tolerowanych strączków, przez co będzie idealna zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kuchnią roślinną, albo mają problem z układem trawiennym, który bardzo nadwrażliwie reaguje na zwiększoną ilość błonnika. To zupa, którą można przygotować zarówno z zielonej, jak i czerwonej soczewicy. Jednak należy pamiętać o dostosowaniu czasu gotowania, gdyż czerwona rozpada się znacznie wcześniej. Soczewica dostarcza naprawdę sporo białka, co jest szczególnie ważne na diecie wegetariańskiej, czy wegańskiej. Jest również dobry źródłem żelaza i błonnika, przez co wspiera funkcjonowanie układu pokarmowego. W tym wypadku została również połączona z innymi warzywami, dzięki czemu całość ma jeszcze więcej korzyści. Ta potrawa to naprawdę wspaniała okazja do przygotowania wartościowego posiłku, pełnego smaku, ale również wielu witamin i antyoksydantów, co pozytywnie wpływa na zdrowie.
Alergeny w soczewicowej
Lista alergenów dla soczewicowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze soczewicowej
To zupa, która dostarcza sporo białka i błonnika, więc spokojnie może gościć w menu każdego dnia.
Energia i białka
(331g)
Węglowodany
(331g)
Tłuszcze
(331g)
Witaminy
(331g)
Składniki mineralne
(331g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.