Smoothie Thermomix
- Borówka amerykańska (125 g)
- Banan (240 g)
- Mleko 1,5% (300 ml)
- Nasiona chia (30 g)
Przepis na smoothie z thermomixa krok po kroku
Borówki umyj. Banany obierz.
W naczyniu Thermomixa umieść owoce, nasiona chia i wlej mleko.
Całość zmiksuj przez 20 sekund / obroty 9.
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Pizza Thermomix
-
Gofry Thermomix
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Ciasto na pizzę Thermomix
-
Naleśniki Thermomix
-
Placki ziemniaczane Thermomix
-
Kawa mrożona Thermomix
-
Szarlotka Thermomix
-
Sernik Thermomix
-
Chałka Thermomix
-
Malinowa chmurka Thermomix
-
Pierniki z Thermomixu
-
Kopytka z Thermomixu
-
Ciasto na pierogi Thermomix
-
Sernik rosa Thermomix
-
Owsianka Thermomix
-
Piernik Thermomix
-
Przepisy do Thermomixa
Więcej informacji na temat smoothie z thermomixa
Smoothie Thermomix to świetne rozwiązanie na fit przekąskę. Takie owocowo smoothie świetnie sprawdzi się jako drugie śniadanie lub podwieczorek.
Aby wykonać przepis na smoothie z Thermomixa potrzebujesz banana, borówek amerykańskich, nasion chia i mleka. Wszystko razem wystarczy zmiksować. Z tego powstaje pyszne smoothie bez cukru. Taki posiłek szczególnie sprawdzi się, gdy jesteś na diecie mającej na celu zmniejszenie masy ciała.
Ważne jest by smoothie spożyć od razu po spożyciu. W kontakcie z powietrzem może dojść do utraty witamin, które mogą się utlenić. Dlatego zaraz po przygotowaniu wypijcie smoothie.
Mam nadzieję, że wiecie jak zrobić smoothie w Thermomixie. Tak pyszne i smaczne rozwiązanie będzie zdrowszym wyborem niż napoje i nektary, które znaleźć można na półkach sklepowych. Napoje i nektary to produkty, które spotkać można obok soków. Różnią się te produkty znacznie między sobą, dlatego warto zwracać uwagę na wybierane produkty. Soki to produkty wytworzone z odtworzonego koncentratu. Oznacza to, że owoce zostały zebrane w swoim najlepszym sezonie. Następnie zostały one pozbawione wody, co ułatwia proces magazynowania. Aby powstał finalny produkt, to do takiego koncentratu dodana jest woda. I tylko woda. W napojach i nektarach oprócz wody dodawany jest również cukier. Często zawartość owoców w nektarach sięga około 60-70%, z czego przy kwaśniejszych owocach (np. czarnej porzeczce) owoców jest tylko około 30%.
Pod nazwą napoje spotkać można produkty owocowe lub takie bez owoców. W przypadku napoi owocowych ich zawartość może być śladowa.
Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie smoothie. Dzięki dużej zawartości owoców będzie nie tylko świetnym napojem, ale również dobrą i zdrową przekąską. Tym bardziej że powyższe smoothie jest szybkie i łatwe w przygotowaniu. Jest to tak prosty przepis, że nawet dziecko będzie w stanie samodzielnie je przygotować. Koniecznie wypróbujcie to dobre smoothie. To owocowe, dietetyczne smoothie poleca się na przekąskę.
Alergeny w smoothie z thermomixa
Lista alergenów dla smoothie z Thermomixa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
Wartości odżywcze smoothie z thermomixa
Porcja smoothie z mlekiem i nasionami stanowi pełnowartościowym posiłkiem.
Energia i białka
(230g)
Węglowodany
(230g)
Tłuszcze
(230g)
Witaminy
(230g)
Składniki mineralne
(230g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.