Przepis na kawę mrożoną z thermomixu krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier wanilinowy, cukier
To będzie niezbędne
thermomix

Do naczynia Thermomixa wlej mleko, dodaj cukier, cukier waniliowy, kostki lodu i kawę rozpuszczalną.

Wszystko razem zmiksuj przez 30 sekund / obroty 7.

Kawa mrożona Thermomix w wysokiej szklance wypełnionej lodem
Kawa mrożona Thermomix
Koszt przygotowania dania
4.09 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
146 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
87

Kawa mrożona Thermomix - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o kawie mrożonej z Thermomixu

Przepis na mrożoną kawę z Thermomixa świetnie sprawdzi się w gorące, letnie popołudnie.

Aby wykonać ten przepis potrzebujesz mleko, kostki lodu, cukier i kawę rozpuszczalną. Ten ostatni składnik jest szczególnie ważny, ponieważ kawa liofilizowana dużo łatwiej poddaje się napowietrzeniu i dzięki temu powstaje sztywna, aromatyczna pianka. Ta kawa mrożona jest bardzo szybka w przygotowaniu właśnie dlatego, że nie wymaga dodatkowego parzenia naparu z kawy. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kawę mrożoną w Thermomixie w wersji wegańskiej, wystarczy, że mleko krowie zamienisz na napój roślinny np. migdałowy. Jeśli chcesz, by kawa mrożona Thermomix była mniej słodka, możesz zmienić ilość dodanego cukru lub zamienić go na słodzik np. erytrol.

Ten prosty przepis sprawi, że w kilka sekund na Twoim stole pojawi się pachnąca, oszroniona szklanka pełna zimnego, pobudzającego napoju. Kawa mrożona z tego przepisu powstaje naprawdę pyszna.

Kawa jest napojem znanym na całym świecie. Popularna jest głównie poprzez swoje pobudzające działanie. Oprócz tego udowodniono, że pita w rozsądnych ilościach może zmniejszać ryzyko cukrzycy, zmniejszać uczucie stresu, a nawet bólu mięśni. Wskazuje się, że dziennie można wypić do pięciu filiżanek kawy.

Napar ten powstaje z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca. Uprawa kawy ma swoje początki w Etiopii, ale już w XVI wieku zjawiła się na terenie Europy. Od tego momentu pojawiły się dziesiątki sposobów parzenia i spożywania kawy. Do najbardziej popularnych należy espresso (przepływ wody pod ciśnieniem), napary przelewowe, kawy gotowane, kawy z makinetki, kawy próżniowe czy napary z kaw typu instant. Każdy z wyżej wymienionych nadaje ziarnom kawy innego smaku. Jeśli chodzi o wzbogacanie smaku kawy, to oprócz tradycyjnego dodatku mleka i cukru, występują również domieszki napojów alkoholowych, oleju kokosowego lub ostatnio modnego wzbogacania kawy o koktajle proteinowe. Ten ostatni sposób, nazywany proffee to najnowszy trend, który niestety może być niebezpieczny dla zdrowia. Nadwyżka białka w diecie, wynikająca ze spożywania koktajli proteinowych może spowodować znaczne obciążenie nerek, co w konsekwencji może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Kawa mrożona z Thermomixa będzie szczególnie dobra na upały, jeśli potrzebujecie dużego orzeźwienia.

Wartości odżywcze kawy mrożonej z Thermomixu

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(300g)
Energia (kalorie)
48.85 kcal
146.56 kcal
Białko
2.29 g
6.87 g

Węglowodany w kawie mrożonej z thermomixu

Na 100g
Na porcję
(300g)
Węglowodany
7.27 g
21.80 g
Węglowodany przyswajalne
7.27 g
21.80 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(300g)
Tłuszcz
1.22 g
3.66 g
Tłuszcze nasycone
0.92 g
2.77 g
Tłuszcze nienasycone
0.30 g
0.89 g
Tłuszcze jednonasycone
0.26 g
0.77 g
Brak danych dla: cukier.
czytaj dalej
Tłuszcze wielonasycone
0.04 g
0.12 g
Brak danych dla: cukier.
czytaj dalej
Cholesterol
5.10 mg
15.29 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny kawy mrożonej z Thermomixu 87
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w kawie mrożonej z Thermomixu

Lista alergenów dla kawy mrożonej z Thermomixu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Mleko 2%

Cena przygotowania kawy mrożonej z Thermomixu

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mleko 2%
500 ml
2.50
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
1.25
Za 500 ml
Lód
250 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
1.25
Za 250 g
Cukier waniliowy
15 g
0.60
Za 16.0 g
Liczba opakowań 1
0.56
Za 15 g
Cukier
10 g
2.50
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.03
Za 10 g
Kawa rozpuszczalna
10 g
2 łyżki
20.00
Za 200.0 g
Liczba opakowań 1
1.00
Za 10 g
Koszt składników
30.60
Jak oceniasz przepis na kawę mrożoną z thermomixu
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 91.5% osób