Schab faszerowany mięsem mielonym
- Schab wieprzowy bez kości (1500 g)
- Mięso mielone wieprzowe (500 g)
- Cebula (100 g)
- Bulion drobiowy (100 g)
- Czosnek (15 g)
- Jajko (2 szt.)
- Śmietana 18% (30 g)
- Masło klarowane (10 g)
Przepis na schab faszerowany mięsem mielonym krok po kroku
Cebulę pokrój drobno, obrany czosnek przeciśnij przez praskę. Dodaj do mięsa mielonego wraz z pozostałymi składnikami nadzienia: bulionem i kwaśną śmietaną oraz przyprawami: łyżeczka słodkiej papryki, łyżeczka majeranku, łyżeczka pieprzu ziołowego, łyżeczka soli i pieprzu.
Bardzo dobrze wszystko wyrób. Masa musi być dobrze doprawiona i aromatyczna. Na koniec wbij jajka i ponownie dokładnie wymieszaj.
Na całej długości schabu wykonaj nacięcie nożem, na głębokość około 1 cm. Następnie cały czas utrzymując poziom 1 cm, natnij mięso w taki sposób, jakbyśmy próbowali je rozwinąć. Tnij, aż powstanie jednolity płat.
Mięso przykryj folią spożywczą i rozbij tłuczkiem ewentualne nierówności. Na tak przygotowanym schabie rozprowadź nadzienie.
Schab zwijaj dość ciasno w roladę. Roladę ułóż łączeniem do spodu i owiń sznurkiem. Na patelni rozgrzej tłuszcz. Roladę obsmaż z każdej strony, zaczynając od strony z łączeniem.
Roladę przełóż do naczynia żaroodpornego wraz z liściem laurowym, kilkoma ziarenkami pieprzu kolorowego.
Przykryj i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 st. C. Po 15 minutach temperaturę zmniejsz do 160 st. C i piecz przez ok. 1,5 – 2 godziny do zarumienienia.
Wyłącz piekarnik i zostaw jeszcze roladę w zamkniętym naczyniu.
-
Schab pieczony
-
Schabowy ze śliwkami
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Schab pieczony w rękawie
-
Schab pieczony w piekarniku
-
Schab w sosie pieczarkowym
-
Paprykowa marynata do schabu
-
Schab z pieczarkami
-
Roladki schabowe z pieczarkami
-
Schab z pieczarkami i serem
-
Pieczeń ze schabu
-
Schabowe pod pierzynką
-
Schab pieczony ze śliwką
-
Schabowe z pieczarkami i serem
-
Schab w kapuście
-
Schab w sosie pieczeniowym
-
Schab ze śliwką w rękawie
-
Schab w kapuście kiszonej
-
Schab pieczony
Więcej informacji na temat schabu faszerowanego mięsem mielonym
Schab faszerowany mięsem mielonym to wspaniała opcja na naprawdę smaczny mięsny dodatek. To idealny wybór dla wszystkich miłośników tradycyjnych mięsnych dań.
Przepis na schab faszerowany mięsem mielonym to idealny pomysł na dodatek do kanapek, ale również doskonały sposób na obiad. Możesz podawać go z sosem i ulubionymi dodatkami. Schab przygotowany w taki sposób jest niezwykle smaczny i bardzo sycący. To ze względu na duży dodatek mięsa. Mięso wieprzowe ma specjalne miejsce w polskiej kuchni. To dlatego, że jest łatwo dostępne, proste w przygotowaniu i stosunkowo tanie. Dzięki temu gości na stołach niezwykle często. Jednym z ulubionych kawałków jest właśnie schab. Wiele osób ceni go za delikatności i niezbyt duża ilość tłuszczu. Jednak zwykle sięgamy po niego, by zamienić go w smażonego na tłuszczu kotleta, co nie jest zbyt zdrowe. Zamiast tego warto nieco poeksperymentować i poszukać innych sposobów, by mięso wieprzowe było równie smaczne, ale nieco lżejsze dla naszego organizmu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić schab faszerowany mięsem mielonym, by był pyszny, a przy tym dobry dla początkujących kucharzy, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Schab nadziewany to jedno z tych dań, które uwielbiają wszyscy. Jeśli zastanawiasz się jak nieco je urozmaicić, warto postawić na szalony farsz. Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem mięsa, najlepszy będzie ten przygotowany z mielonego mięsa. Możesz wybrać każdy rodzaj mięsa, jaki lubisz. Choć do wieprzowiny idealnie sprawdzi się po prostu kolejny kawałek wieprzowego mięsa. Pamiętaj jednak, by nie było zbyt tłuste. Nie stawiaj też na kawałki zupełnie pozbawione tłuszczu, gdyż schab jest mięsem z natury dość delikatnym, mały dodatek tłuszczy sprawi, że będzie bardziej soczysty i nieco smaczniejszy. Jeśli nie masz pomysłu jak przygotować farsz do schabu, skorzystaj z tego przepisu. Możesz użyć dowolnych ulubionych przypraw i ziół. Nie musisz stawiać na te podane w przepisie. Jeśli kochasz dania naprawdę ostre, możesz też dodać do całości nieco chili, czy większej ilości pieprzu.
Alergeny w schabie faszerowanym mięsem mielonym
Lista alergenów dla schabu faszerowanego mięsem mielonym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
- Masło klarowane
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
W przepisie na schab faszerowany mięsem mielonym nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- pieprz kolorowy ziarna
Wartości odżywcze schabu faszerowanego mięsem mielonym
To zdrowa opcja, która dostarczy dużo białka i witamin.
Energia i białka
(294g)
Węglowodany
(294g)
Tłuszcze
(294g)
Witaminy
(294g)
Składniki mineralne
(294g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.