Sałatka z pomidorami i ogórkiem
- Ogórek (170 g)
- Pomidor (360 g)
- Oliwa z oliwek (30 ml)
- Ocet winny (15 ml)
- Cebula (50 g)
Przepis na sałatkę z pomidorami i ogórkiem krok po kroku
Pomidora opłucz i pokrój w dużą kostkę.
Ogórka wyszoruj i pokrój na plasterki, dodaj do pomidora.
Cebulę obierz i pokrój w kostkę. Dodaj do reszty składników.
W miseczce zmieszaj oliwę, ocet i przypraw.
Sosem polej gotową sałatkę.
-
Sałatka gyros
-
Sałatka jarzynowa
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z winogronem i kurczakiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Sałatka cezar
-
Sałatka z makaronem
-
Sałatka z zupek chińskich
-
Sałatka na grilla
-
Sałatka z burakiem
-
Sałatka z porem
-
Sałatka z cukinii
-
Sałatka z brokułem
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Sałatka ziemniaczana
-
Sałatka z selera naciowego
-
Sałatka warzywna
-
Sałatka z rukoli
-
Sałatki
Więcej informacji na temat sałatki z pomidorami i ogórkiem
Sałatka z pomidorami i ogórkiem to doskonała opcja na pyszny i łatwy dodatek do dania głównego. Ma doskonały smak, a przy okazji jej stworzenie zajmuje 10 minut.
Przepis na sałatkę z pomidorami i ogórkiem to doskonała opcja dla wszystkich, którzy kochają proste potrawy, pełne świeżości. Ta sałatka jest nie tylko pyszna, ale również dobra dla zdrowia. To dlatego, że jej podstawę stanowią warzywa. Jej bazę stanowią trzy — pomidor, ogórek i cebula. Całość brzmi niezwykle orzeźwiająco, prawda? I tak właśnie jest. Ogórki najlepiej kroić wraz ze skórką, jednak wcześniej dobrze jest je nieco wyszorować. Dzięki temu całość ma nie tylko więcej błonnika, ale również smaku. Ogórek, choć wyda się, że to "sama woda", zawiera sporo cennych składników mineralnych. Podobnie pomidory. Pomidory to niezwykle zdrowe warzywa, dlatego dobrze jest aby gościły w menu niezwykle często. To wspaniałe źródło potasu, które dobrze wpływa na cały organizm. Zwłaszcza mięśnie i serce. Jednak najważniejszą prozdrowotną substancją, która się w nich znajduje, jest likopen. To potężny antyoksydant chroniący organizm przed nowotworami. Dlatego tak dobrze, by również one gościły w menu. Świeże warzywa zawierają największą ilość witamin, antyoksydantów, czy składników mineralnych, powinny się pojawiać w menu w ilości co najmniej 450 g. Ta surówka pomaga to osiągnąć w prosty sposób.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić sałatkę z pomidorami i ogórkiem, która będzie smaczna, łatwa i naprawdę szybka, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Jej bazę stanowią same warzywa. Ta surówka będzie doskonałym dopełnieniem każdego obiadu. Można ją serwować zarówno z posiłkami jarskimi, jak i w pełni mięsnymi. Najlepiej smakuje zwłaszcza latem, kiedy można dostać świeże pomidory, które zachwycają aromatem. Całość z dodatkiem świeżej ostrej cebuli, a także pysznym sosem jest po prostu fantastyczna. Na sos składa się aromatyczna oliwa, a także duża ilość ziół. Do ogórka i pomidora wspaniale pasuje zwłaszcza bazylia, a także koperek.
Alergeny w sałatce z pomidorami i ogórkiem
Lista alergenów dla sałatki z pomidorami i ogórkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet winny
Wartości odżywcze sałatki z pomidorami i ogórkiem
To opcja pełna witamin i błonnika, więc może pojawiać się w menu często.
Energia i białka
(313g)
Węglowodany
(313g)
Tłuszcze
(313g)
Witaminy
(313g)
Składniki mineralne
(313g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.