Ragout z dzika
- Schab z dzika (500 g)
- Marchewka (90 g)
- Pietruszka (80 g)
- Cebula (100 g)
- Bulion wołowy (500 ml)
- Czekolada deserowa (16 g)
- Oliwa z oliwek (45 ml)
- Winogrona czerwone (200 g)
Przepis na ragout z dzika krok po kroku
Mięso oczyść i pokrój w kostkę.
Na patelni rozgrzej 1 łyżkę oliwy i podsmaż na niej mięso.
W garnku rozgrzej pozostałą część tłuszczu.
Warzywa pokrój w kostkę i dodaj do garnka z oliwą. Wrzuć też mięso.
Podsmaż kilka minut, wlej czerwone wino i dodaj wszystkie przyprawy. Gotuj przez 15 minut.
Całość zalej bulionem i gotuj 80 minut.
Na 10 minut przed końcem gotowania dodaj połamaną gorzką czekoladę.
Podawaj z ulubionymi dodatkami.
Więcej informacji na temat ragout z dzika
Ragout z dzika to pomysł na niezwykle ciekawe, ale bardzo smaczne danie, które doskonale sprawdzi się na co dzień. Jest smaczne, szybkie i niezwykle aromatyczne.
Przepis na ragout z dzika to doskonały pomysł na naprawdę ciekawe danie. Choć zwykle przygotowuje się je z innych rodzajów mięsa, to warto sięgnąć po ten z dziczyzny. Sprawdzi się idealnie na obiad, który jest wykwintny, czy uroczysty. Mięso z dzika duszone z warzywami smakuje po prostu wspaniale. Mięso z dzika nie gości w menu zbyt często. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wiele osób nie wie, jak ją przyrządzić, przez co woli po prostu sięgnąć po inne mięso. Po drugie: część osób obawia się smaku mięsa z dzika. Jeśli nigdy wcześniej się po nie nie sięgało, to nic w tym dziwnego. Dziczyzna co prawda potrzebuje specjalnej troski. Jednak ze względu na bogactwo witamin i minerałów warto po nią sięgać. Wysoka zawartość białka bogatego w aminokwasy egzogenne oraz zawartość witamin (z grupy B) i minerałów (fosfor, magnez, żelazo i wapń) sprawiają, że dziczyzna doskonale spisuje się dla osób, które szukają posiłków naprawdę odżywczych. Dziczyzna jest świetną alternatywą dla wieprzowiny, ze względu na niską zawartość tłuszczu. Dziczyzna jest zdrowsza w porównaniu do mięsa pochodzącego ze zwierząt hodowlanych. Zwierzęta żyjące dziko nie znają stresu towarzyszącego hodowli. Dziczyzna to mięso niskokaloryczne i niskotłuszczowe. Posiada wysoką zawartość pełnowartościowego białka, co ma znaczenie dla osób, które budują mięśnie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ragout z dzika, by było najlepsze, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym rozwiązaniem. Dowiesz się z niego, jak się robi ten aromatyczny sos w kilku prostych krokach. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż samo gotowanie zabiera dość sporo czasu. Ragout zwykle kojarzy się z wyśmienitymi restauracjami, jednak niekoniecznie trzeba jechać do dobrej restauracji, by spróbować tego dania. Domowe ragout może być równie smaczne. Potrzebny jest tylko dobry przepis. Ta receptura krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces przygotowania ragout.
Alergeny w ragout z dzika
Lista alergenów dla ragout z dzika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion wołowy
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Czekolada deserowa
Wartości odżywcze ragout z dzika
To opcja, która zawiera sporo cennych witamin, warto jednak pamiętać, że czerwone mięso nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(255g)
Węglowodany
(255g)
Tłuszcze
(255g)
Witaminy
(255g)
Składniki mineralne
(255g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.