Polewa czekoladowa ze śmietaną
- Śmietanka kremowa 30% - 1 opakowanie (200 g)
- Czekolada gorzka - 2 tabliczki (200 g)
Przepis na polewę czekoladową ze śmietaną krok po kroku
Tabliczkę czekolady połam na mniejsze kawałki.
Śmietanę przełóż do rondelka i delikatnie podgrzewaj.
Stopniowo dodawaj kawałki czekolady, wciąż mieszając.
Gdy czekolada się rozpuści, a masa nabierze jednostajnej konsystencji, polewa będzie dobra do wykorzystania.
-
Ciastka owsiane
-
Ciasto czekoladowe
-
Sernikobrownie z brzoskwiniami
-
Polewa czekoladowa
-
3 bit
-
Krem do tortu
-
Seromakowiec
-
Granola
-
Marcepan
-
Tort czekoladowy
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Pieguski
-
Sernikobrownie z malinami
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Fondant
-
Tort orzechowy
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Dania z czekoladą
Więcej informacji na temat polewy czekoladowej ze śmietaną
Jesteś w trakcie przygotowywania pierników lub pieczenia ciasta, ale nie masz pomysłu na ich ozdobienie? Koniecznie poznaj mój przepis na polewę czekoladową ze śmietaną, która świetnie sprawdzi się do tortów, ale nie tylko.
Jest niesamowicie szybka i prosta w przygotowaniu, a co najważniejsze pyszna.
Domowa polewa jest bardzo dobra w smaku i będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż wersje kupne w sklepie. Dzięki temu, że przygotujesz ją od podstaw, będziesz mieć pewność, że nasza polewa jest wolna od barwników i konserwantów. Jednym słowem po prostu najlepsza. Dodatki do żywności są niestety bardzo powszechnie używane w produkcji. Szczególnie używa się ich do produktów, które charakteryzują się długim terminem spożycia. Producenci chcą, aby to ich produkt był najbardziej atrakcyjny na rynku, dlatego często można się spotkać z dodatkiem barwników i ulepszaczy. Oczywiście, są one uznane za bezpieczne, należy pamiętać jednak, że nie charakteryzują się pozytywnym wpływem na nasz organizm.
Zatem, jak zrobić polewę czekoladową ze śmietaną?
Przygotujesz ją ze składników, które na pewno masz w swoim domu.
Będziesz potrzebować śmietankę 30% tłuszczu i czekoladę. Do przygotowania polewy możesz użyć dowolnego rodzaju czekolady, ja zdecydowałam się na gorzką.
Tabliczkę czekolady połam na mniejsze kawałki. Śmietanę przełóż do rondelka i delikatnie podgrzewaj. Stopniowo dodawaj kawałki czekolady, wciąż mieszając. Gdy czekolada się rozpuści, a masa nabierze jednostajnej konsystencji, polewa będzie dobra do wykorzystania.
Nasza polewa czekoladowa ze śmietaną jest już dobra do użycia, dlatego koniecznie powtórz mój przepis i przekonaj się, jak jest smaczna.
Będzie to idealny pomysł na dodatek do tortów, ale też do ciasta, a nawet do babeczek. Jej wykorzystanie jest uniwersalne, dlatego myślę, że warto zapamiętać ten przepis i użyć go w swojej kuchni.
Alergeny w polewie czekoladowej ze śmietaną
Lista alergenów dla polewy czekoladowej ze śmietaną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze polewy czekoladowej ze śmietaną
Do przygotowania polewy możesz użyć dowolnego rodzaju czekolady.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.