Papryka z miodem
- Papryka czerwona - 10 średnich sztuk (2000 g)
- Ocet spirytusowy - 1 szklanka (250 ml)
- Miód (70 g)
- Cukier (100 g)
Przepis na paprykę z miodem krok po kroku
Paprykę umyj, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w paski o grubości około 2 cm.
Paprykę ułóż szczelnie w wyparzonych słoikach.
Do każdego słoika z papryką dodaj 2 ząbki czosnku, 1 liść laurowy, 2 ziarna ziela angielskiego oraz 1 łyżeczkę gorczycy.
Do garnka wlej 4 szklanki wody i ocet. Następnie dodaj miód, cukier oraz 1 łyżkę soli. Składniki dokładnie wymieszaj i zagotuj.
Gorącą zalewą zalej paprykę w słoiczku.
Słoiki zakręć i pasteryzuj przez 15 minut od momentu zagotowania się wody.
Słoiki odwróć do góry dnem i pozostaw do wystudzenia.
Gotowe przetwory przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
-
Papryka marynowana
-
Papryki faszerowane
-
Buraczki z papryką
-
Buraczki z papryką na zimę
-
Buraki z papryką na zimę
-
Papryka na zimę
-
Leczo na zimę
-
Ogórki kanapkowe w zalewie słodko-kwaśnej
-
Sałatka z cukinii do słoików
-
Papryka w occie
-
Surówka z papryki
-
Sos piri piri
-
Kiszona papryka
-
Papryka w zalewie słodko kwaśnej
-
Papryka marynowana z miodem
-
Pasta z pieczonej papryki
-
Ogórki z papryką
-
Sałatka szwedzka z papryką
-
Przetwory z papryki
Więcej informacji na temat papryki z miodem
Papryka z miodem to doskonała propozycja na przetwory do słoików na zimę. Papryka czerwona z miodem to sprawdzony dodatek do obiadu, gdy ograniczony jest dostęp do świeżych warzyw. Zalewa miodowa nadaje papryce charakterystyczny, delikatnie słodki smak. Przepis na paprykę z miodem jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania przetworów potrzebne będą następujące produkty spożywcze: papryka czerwona, ocet spirytusowy, miód, cukier, sól, ziele angielskie, liść laurowy, czosnek oraz gorczyca.
A jak zrobić paprykę z miodem? Paprykę umyj, oczyść z gniazd nasiennych i pokrój w paski o grubości około 2 cm. Paprykę ułóż szczelnie w wyparzonych słoikach. Do każdego słoika z papryką dodaj 2 ząbki czosnku, 1 liść laurowy, 2 ziarna ziela angielskiego oraz 1 łyżeczkę gorczycy. Do garnka wlej 4 szklanki wody i ocet. Następnie dodaj miód, cukier oraz 1 łyżkę soli. Składniki dokładnie wymieszaj i zagotuj. Gorącą zalewą zalej paprykę w słoiczku. Słoiki zakręć i pasteryzuj przez 15 minut od momentu zagotowania się wody. Słoiki odwróć do góry dnem i pozostaw do wystudzenia. Gotowe przetwory przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu.
Miód pszczeli składa się w głównej mierze z węglowodanów. W miodzie znajdziemy także enzymy, które pochodzą głównie z gruczołów ślinowych pszczół – do najważniejszych możemy zaliczyć inwertazę, która hydrolizuje sacharozę do glukozy oraz fruktozy. Miód co zawiera także składniki mineralne i witaminy, do których zaliczyć możemy: potas, fosfor, magnez, wapń, żelazo, mangan oraz kobalt, witaminy A, C oraz niektórych witamin z grupy B. Obecność antyoksydantów w miodzie ma wpływ na zmniejszenie produkcji wolnych rodników, oraz zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych.
Podsumowując smaczna papryka z miodem to doskonała propozycja na dodatek do obiadu. Najlepsza papryka jest dobra do spożycia dopiero po kilku dniach od przygotowania. Produkty niezbędne do zrobienia przetworów z papryki dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w papryce z miodem
Lista alergenów dla papryki z miodem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- gorczyca
Wartości odżywcze papryki z miodem
Papryka z miodem to doskonała propozycja na pyszne przetwory. Paprykę warto podać jako dodatek do obiadu, gdy ograniczony jest dostęp do świeżych warzyw.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.