Buraczki z papryką na zimę
- Buraki gotowane (3000 g)
- Papryka czerwona - ok. 4 sztuk (1000 g)
- Cebula - ok. 4 sztuk (400 g)
- Ocet jabłkowy - 1 szklanka (250 ml)
- Olej rzepakowy - 1 szklanka (200 ml)
- Cukier - ok. 1 szklanka (130 g)
- Sól - 1,5 łyżki (15 g)
Przepis na buraczki z papryką na zimę krok po kroku
Ugotowane buraki zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Paprykę pokrój w cienkie paski.
Cebulę pokrój w półplasterki.
Do garnka dodaj ocet, szklankę wody, olej, sól, cukier i przyprawy. Wymieszaj i zagotuj.
Dodaj paprykę, cebulę i gotuj ok. 7 minut.
Dodaj buraki i wymieszaj.
Przełóż do słoików.
Szczelnie zakręć i zapasteryzuj.
- Kiszone buraki
- Buraczki z papryką
- Buraki z papryką na zimę
- Buraki w zalewie octowej
- Buraczki w zalewie octowej
- Kiszenie barszczu czerwonego
- Buraki do słoików na barszcz
- Ćwikła na zimę
- Sałatka z buraków i papryki
- Buraki z papryką do słoików
- Buraczki marynowane
- Buraczki z chrzanem na zimę
- Ćwikła z chrzanem do słoików
- Buraczki w zalewie
- Buraczki z chrzanem do słoików
- Zakwas z buraków czerwonych
- Buraczki na zimę z cebulą
- Sałatka z kiszonych buraków do słoików
- Buraki na zimę
Więcej informacji na temat buraczków z papryką na zimę
Buraczki z papryką na zimę do słoików to świetny pomysł na domowe przetwory, z których możesz następnie korzystać przez cały rok. Dzięki nim możesz cieszyć się smakiem sezonowych warzyw bez względu na porę roku i korzystać z ich prozdrowotnych właściwości. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić buraczki z papryką na zimę, aby były naprawdę najlepsze i dobre jako dodatek do wielu dań, koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Do przygotowania tych zimowych przetworów potrzebujesz jedynie obranych, ugotowanych buraków, czerwonej papryki oraz cebuli. Niezbędne są również produkty do przygotowania zalewy, czyli ocet jabłkowy, olej rzepakowy, woda, sól oraz cukier, a także przyprawy takie jak ziele angielskie, czy liść laurowy. Jeśli lubisz bardziej wyraziste smaki, możesz dodać również plasterki świeżego czosnku, chrzanu lub papryczki chili. Idealnie komponują się smakiem ze wszystkimi warzywami, nadając im charakterystyczny aromat. Przepis na buraczki z papryką na zimę jest naprawdę prosty i na pewno poradzisz sobie z ich przygotowaniem, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. Wystarczy zetrzeć buraki na tarce, paprykę pokroić w cienkie paski, a cebulę w półplasterki, dodać do ugotowanej zalewy, przełożyć do słoików, szczelnie zamknąć i zapasteryzować. To wszystko! W tak prosty sposób powstaję pyszne buraczki z papryką na zimę. Są bardzo smaczne jako dodatek do kanapek lub jako surówka do dań głównych, zarówno mięsnych, rybnych, jak i wegetariańskich. Co więcej, buraki i papryka to bardzo zdrowie warzywa, pełne witamin, składników mineralnych oraz innych substancji prozdrowotnych o pozytywnym wpływie na organizm, dlatego zdecydowanie warto włączyć je do swojej diety. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać prosty przepis na buraczki z papryką na zimę marynowane w zalewie octowej. Na pewno przypadnie Ci do gustu i zostanie w Twojej kuchni na długo.
Alergeny w buraczkach z papryką na zimę
Lista alergenów dla buraczków z papryką na zimę przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
- Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet jabłkowy
Wartości odżywcze buraczków z papryką na zimę
Połączenie octu, cebuli oraz soli u osób z wrażliwym przewodem pokarmowym i tendencją do refluksu, może nasilać dolegliwości, dlatego wskazane jest ograniczenie ilości do dobrze tolerowanej.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.