Panco
- Bułka pszenna - czerstwe (250 g)
Przepis na panco krok po kroku
Rozgrzej piekarnik do 250 st C z termoobiegiem, a blaszkę wyłóż papierem do pieczenia.
Bułkę podziel na mniejsze części i rozdrobnij w malakserze tak, by były kawałki bułki wielkości maksymalnie 0,5 cm.
Bułkę wsyp na blaszkę, przygnieć dłoniami i piecz przez 7 minut w nagrzanym piekarniku (mieszaj od czasu do czasu). Panco powinno byś złociste.
Od razu wyjmij panco z piekarnika i przechowuj w suchym, szczelnie zamkniętym pojemniku.
Więcej informacji na temat panco
Poznaj sprawdzony przepis na panco – to gruba panierka najlepsza do nugetsów z kurczaka. Nie lubisz marnowania żywności? Wykorzystaj do panco czerstwe pieczywo. To dobry pomysł na to, by nie wyrzucać jedzenia tylko wykorzystać je w mądry i pyszny sposób. Ta domowa, japońska panierka panco jest bardzo fajna. Danie z nią jest chrupiące i smaczne. Przepis na panco jest banalny i bardzo szybki. Zawiera proste składniki – wystarczy tylko bułka. Pomysłów na panco nie brakuje – można go użyć na wiele sposobów i nie tylko na obiady. Zobacz, jak zrobić panco.
Panco jest to panierka, która wywodzi się z kuchni japońskiej. Różni się od bułki tartej tym, że panco ma grubsze kawałki, bułka tarta jest bardzo rozdrobniona. Przepis na panco zawiera tylko jeden składnik: bułkę. Wybraną potrawę panieruje się jak w bułce tartej, a następnie smaży na głębokim oleju. Dzięki temu, potrawy w panco są bardzo chrupiące i smaczne. Idealne rozwiązanie na różnego rodzaju przekąski, także na imprezy.
Do tego sprawdzonego przepisu możesz wykorzystać takie składniki, jakich potrzebujesz. Domowa panierka panco może być bezglutenowa. Wystarczy użyć pieczywa bezglutenowego. Tradycyjna panierka panco ma wysoki indeks glikemiczny. By go obniżyć, warto użyć bułki pełnoziarnistej. Dostarczysz tym samym większą ilość błonnika oraz witamin i minerałów.
Jak zrobić panco? Użyj bułek, które są wysuszone. Najlepsza do przepisu na panco jest bułka, która nie jest z kolei za bardzo sucha. Super sprawdza się tu bułka paryska lub tak zwana bułka parówkowa. Bułkę podziel na kawałki i w malakserze rozdrobnij je tak, by kawałki bułki miały maksymalnie do 0,5 cm wielkości. Taką bułkę ułóż na blaszce do pieczenia i susz przez 10 minut. Zamieszaj od czasu do czasu. Gotowe panco przełóż do pojemnika.
Jeżeli nie masz malaksera, możesz rozdrobnić bułkę blenderem albo zetrzeć ją na tarce. Jeśli używasz tarki – uważaj na palce. Łatwo je skaleczyć.
Jak zrobisz panco, najlepszy pomysł na jego wykorzystanie to dodanie go do nugetsów z kurczaka. Jednak nie tylko nugetsy z kurczaka są odpowiednie. Panco pasuje na obiad do mięsa, ryb, owoców morza, sajgonek, warzyw… Można ją wykorzystać w taki sam sposób jak zwykłą bułkę tartą. Pasuje do mięsa każdego rodzaju (zwłaszcza drobiu). Z mięsem ryb czy owoców morza także fajnie się sprawdza. Fantastycznie pasuje także jako panierka do sera. Podwójne panco z serem żółtym lub camembert daje znakomitą przekąskę z ciągnącym się serem. Ten sprawdzony przepis na domową panierkę panco użyj, jak tylko chcesz.
Alergeny w panco
Lista alergenów dla panco przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
Wartości odżywcze panco
By otrzymać bezglutenowe panco, wykorzystaj pieczywo bez glutenu. By obniżyć indeks glikemiczny użyj pieczywa z pełnego ziarna.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.