Przepis na orecchiette krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz
To będzie niezbędne
patelnia duża, kuchenka

Makaron ugotuj w lekko osolonej wodzie.

Olej rozgrzej na patelni, dodaj pokrojone mięso i obsmaż 5 minut.

Dodaj szpinak i pokrojone suszone pomidory.

Całość wymieszaj i dodaj mascarpone.

Dodaj pokrojone suszone pomidory i dodaj ugotowany makaron.

Danie podawaj posypane parmezanem.

orecchiette
Orecchiette
Koszt przygotowania dania
14.85 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
250 kcal
Liczba alergenów w daniu
dane niepełne
90

Orecchiette - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o orecchiette

Orecchiette z kurczakiem i warzywami to idealny pomysł na obiad.

Danie przygotujesz w kilka chwil, wystarczy, że zaopatrzysz się w takie składniki jak: makaron u mnie typ orecchiette, suszone pomidory, kurczak, olej rzepakowy, szpinak, mascarpone i parmezan.

Drób należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E.

Do przygotowania obiadu potrzebny jest serek mascarpone, który jest wysokoenergetyczny. Swoją kremową konsystencję zawdzięcza wysokiej zawartości tłuszczu maślanego w swoim składzie, co ściśle wiąże się z dużą zawartością cholesterolu. W 100 g produktu znajduje się, aż 44 g tłuszczów, w tym większość to nasycone kwasy tłuszczowe niekorzystne dla naszego organizmu. Ponadto w 100 g produktu znajduje się, aż 123 g cholesterolu. Jeśli, bardzo lubisz smak serka mascarpone w deserach, ale przerażają Cię ilości tłuszczu i cholesterolu, nic straconego.

Skorzystaj wtedy z mascarpone w wersji light.

Makaron został wykonany z mąki pszennej, która naturalnie zawiera gluten w swoim składzie, czyli białka zbóż występujące w większości ich odmian. Jeśli chcesz przygotować bezglutenowy makaron, wystarczy zamienić mąkę na wersję bezglutenową lub wybrać taki rodzaj mąki, która naturalnie nie zawiera glutenu.

Zatem, jak zrobić orecchiette?

W pierwszej kolejności ugotuj makaron w lekko osolonej wodzie. Olej rozgrzej na patelni, dodaj pokrojone mięso i obsmaż 5 minut. Dodaj szpinak i pokrojone suszone pomidory. Całość wymieszaj i dodaj mascarpone. Dodaj pokrojone suszone pomidory i dodaj ugotowany makaron. Danie podawaj posypane parmezanem.

Przepis na orecchiette z sosem to szybki i dobry pomysł na pyszny obiad w gronie rodziny. Koniecznie wykorzystaj mój prosty przepis.

Wartości odżywcze orecchiette

na 100g gotowej potrawy
Szacunkowy indeks glikemiczny orecchiette 90
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w orecchiette

Lista alergenów dla orecchiette przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Ser parmezan
    • mascarpone

W przepisie na orecchiette nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:

  • makaron orecchiette
Dane na temat potencjalnych alergenów w tych składnikach musisz wyszukać samodzielnie.

Cena przygotowania orecchiette

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Makaron orecchiette
250 g
1 szklanka
Olej rzepakowy
10 ml
1 łyżka
7.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.07
Za 10 ml
Szpinak
60 g
3 garści
5.00
Za 150.0 g
Liczba opakowań 1
2.00
Za 60 g
Piersi kurczaka bez skóry
200 g
1 sztuka
16.00
Za 500.0 g
Liczba opakowań 1
6.40
Za 200 g
Suszone pomidory w oleju
100 g
10 sztuk
6.00
Za 270.0 g
Liczba opakowań 1
2.22
Za 100 g
Ser parmezan
20 g
2 łyżki
6.50
Za 50.0 g
Liczba opakowań 1
2.60
Za 20 g
Mascarpone
60 g
6 łyżek
6.50
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
1.56
Za 60 g
Jak oceniasz przepis na orecchiette
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0.0% osób