Napój z imbiru
- Imbir korzeń (4 g)
- Cytryna (20 g)
- Miód (5 g)
Przepis na napój z imbiru krok po kroku
Do rondelka wlej 2 szklanki wody.
Imbir zetrzyj na tarce i dodaj do rondelka.
Z cytryny wyciśnij sok i dodaj do rondelka.
Całość podgrzewaj chwilę, ale nie doprowadzaj do zagotowania.
Do napoju dodaj mód i wymieszaj. Możesz udekorować plasterkami cytryny lub limonki.
Jeśli nie lubisz pić go na ciepło, podawaj z kostkami lodu.
Więcej informacji na temat napoju z imbiru
Napój z imbiru to doskonały wybór na jesienne dni, ale nie tylko. Ten smaczny napar doskonale stawia na nogi, a przy okazji wspaniale rozgrzewa od wewnątrz.
Przepis na napój z imbiru to doskonały pomysł na domowy napar, który świetnie wspomaga organizm. Przygotowany na ciepło jest najlepszy by wspomóc układ immunologiczny w walce z chorobą. Z tego przepisu dowiesz się, jak się robi napój z imbiru i cytryny w prosty sposób. Całe przygotowanie jest proste, dlatego poradzi sobie z nim nawet osoba bez specjalnych umiejętności. Będzie idealnym wyborem zwłaszcza na jesienne popołudnia i wieczory. Ze względu na dużą ilość witamin i składników mineralnych sprawdzi się świetnie w zwalczaniu pierwszych objawów infekcji. Ze względu na delikatne składniki, sprawdzi się nawet dla dzieci. To świetna opcja również dla kobiet w ciąży, gdyż ten specyfik jest w 100% bezpieczny również dla nich.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić napój z imbiru w domu, by był zdrowy i smaczny, to ten prosty przepis jest najlepszym wyborem. Cytryny są świetnym źródłem witaminy C, potężnego antyoksydantu, który doskonale sprawdza się w ochronie organizmu przed szybszym starzeniem, czy szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W dodatku pozwala zwalczyć powstający w organizmie stan zapalny. Imbir, który również jest składnikiem tego dodatku to wspaniałe źródło wielu cennych składników prozdrowotnych. Ma on właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, dzięki czemu sprawdzi się w zwalczaniu infekcji. Oprócz tego działanie napotne, przeciwgorączkowe i rozgrzewające, więc sprawdzi się idealnie w czasie przeziębienia. To dobry środek przeciwwymiotny, więc napar z jego dodatkiem sprawdzi się w przypadku nudności. Zawarty w nim olejek eteryczny i substancje odpowiadające za ostry smak pobudzają perystaltykę jelit, zwiększając wydzielanie soków trawiennych i śliny, dzięki czemu wszystkie składniki odżywcze dostarczone wraz z pożywieniem zostają strawione. To ciekawa alternatywa dla sklepowych syropów, które zwykle zawierają za dużo cukru i sporo konserwantów.
Alergeny w napoju z imbiru
Lista alergenów dla napoju z imbiru przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na napój z imbiru
Wartości odżywcze napoju z imbiru
To opcja, która doskonale sprawdza się w przypadku niestrawności, ale również, gdy nie przepada się za piciem samej wody. Warto po nią sięgać na co dzień.
Energia i białka
(15g)
Węglowodany
(15g)
Tłuszcze
(15g)
Witaminy
(15g)
Składniki mineralne
(15g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.