Mizeria z sałaty
- Sałata - 5-6 liści (50 g)
- Śmietana 12% - 2 łyżki (40 g)
Przepis na mizerię z sałaty krok po kroku
Liście sałaty porwij na mniejsze kawałki i wymieszaj ze śmietaną.
Dopraw do smaku.
Więcej informacji na temat mizerii z sałaty
Mizeria z sałaty to pomysł na tradycyjny, polski, domowy dodatek do dań głównych. Możesz podawać ją zarówno do dań mięsnych, rybnych, jak i wegetariańskich. Jest bardzo prosta i szybka w przygotowaniu, ale jednocześnie pyszna i smaczna. Przepis na mizerię z sałaty jest przepisem zdrowym, niskokalorycznym, który sprawdzi się dla większości osób, również dla dzieci, nawet niejadków. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mizerię z sałaty ze śmietaną, aby była naprawdę najlepsza, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty, sprawdzony przepis. Do jego przygotowania potrzebujesz wyłącznie sałaty i śmietany. Niektórzy przygotowują mizerię z sałaty dodatkowo z octem lub zastępując śmietanę jogurtem – możesz dopasować to do swoich indywidualnych upodobań żywieniowych. Mizerię możesz przygotować z sałaty lodowej lub masłowej, w obu wersjach będzie bardzo dobra. Najlepsza mizeria to mizeria z sałaty sezonowej, wtedy ma najlepszy smak, najwięcej wartości odżywczych oraz najkorzystniejszą cenę. Przepis na mizerię z sałaty jest bardzo prosty i przygotujesz ją w zaledwie kilka minut. Wystarczy porwać liście sałaty na mniejsze kawałki, wymieszać ją ze śmietaną i pieprzem. Możesz dodać posiekaną natkę pietruszki lub świeży koperek. Mizeria z sałaty, zwłaszcza ta przygotowana na jogurcie, jest niskokaloryczna, dlatego bez obaw możesz podawać ją na dietach redukcyjnych. Sałata jest źródłem błonnika, kwasu foliowego, witaminy K, dlatego warto znaleźć dla niej miejsce w swojej diecie. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty i szybki przepis na mizerię z sałaty.
Alergeny w mizerii z sałaty
Lista alergenów dla mizerii z sałaty przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 12%
Wartości odżywcze mizerii z sałaty
Aby obniżyć kaloryczność i zawartość tłuszczu zamiast śmietany można wykorzystać jogurt naturalny.
Energia i białka
(90g)
Węglowodany
(90g)
Tłuszcze
(90g)
Witaminy
(90g)
Składniki mineralne
(90g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.