Mizeria z octem
- Ogórek (500 g)
- Śmietana 18% (200 g)
- Ocet spirytusowy - 4 łyżeczki (20 ml)
- Cukier - 1 łyżeczka (5 g)
- Koperek ogrodowy świeży (5 g)
Przepis na mizerię z octem krok po kroku
Ogórki umyj, obierz i pokrój w plasterki.
Włóż do miski, posyp solą i odstaw na 30 minut by zmiękły. Odlej powstałą wodę.
Wymieszaj śmietanę, cukier i ocet.
Sos wlej do ogórków i wymieszaj. Dopraw pieprzem.
Na koniec posyp posiekanym koperkiem.
-
Mizeria
-
Mizeria na zimę
-
Mizeria do słoika
-
Mizeria do słoików
-
Mizeria na słodko
-
Mizeria na zimę do śmietany
-
Mizeria z jogurtem
-
Mizeria na zimę bez octu
-
Mizeria z cukinii
-
Mizeria bez śmietany
-
Mizeria z cebulą
-
Mizeria z sałaty
-
Mizeria z pomidorów
-
Polędwiczki z kurczaka w chrupiącej panierce z frytkami i mizerią
-
Mizeria
Więcej informacji na temat mizerii z octem
Ta pyszna mizeria z octem spirytusowym to surówka, która zachwyci Cię swoim smakiem. Koniecznie podaj ją jako dodatek do tradycyjnego, polskiego obiadu: jajka sadzonego z ziemniaczkami.
Aby wykonać przepis na mizerię z octem potrzebujesz tylko chwili. Ogórki umyj, obierz i pokrój w plasterki. Włóż do miski, posyp solą i odstaw na 30 minut by zmiękły. Odlej powstałą wodę. Wymieszaj śmietanę, cukier i ocet. Sos wlej do ogórków i wymieszaj. Dopraw pieprzem. Na koniec posyp posiekanym koperkiem. W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić mizerię z octem. Taki nietypowy pomysł na urozmaicenie standardowej mizerii na pewno Cię zaskoczy i przypadnie Ci do gustu. Ten dodatek do obiadu szczególnie pasuje do ugotowanych ziemniaków, mięs lub kotletów warzywnych.
Ogórki to jedne z bardziej popularnych warzyw w Polsce. Te zielone, długie warzywa spożywane są najczęściej w formie surowej, ale równie popularne są jako zapasy na zimę. Świeże ogórki szczególnie chętnie spożywane są jako składniki sałatek. 90% ogórka stanowi woda. Stąd też bardzo niska kaloryczność tego warzywa, zaledwie 19 kcal w 100 g ogórków. Mimo to w ogórkach znaleźć można wiele witamin np. witaminę C oraz witaminy z grupy B. Oprócz kuchni, ogórki popularne są również w … kosmetyce. Na pewno każdy z Was choć raz zauważył w filmie plasterki ogórka położone na powieki podczas zabiegów upiększających. Taki schłodzony plasterek ogórka może zmniejszyć opuchliznę i zacienienie pod oczami. Sami widzicie, że ogórki są dobre na wszystko. Spokojnie mogą spożywać je małe dzieci, osoby potrzebujące diety z niskim IG czy też osoby chcące zadbać o swoją masę ciała. Ogórki to dobra warzywna przekąska dla wszystkich.
Taka smaczna surówka poleca się jako dodatek do dań obiadowych, ale będzie najlepsza również do śniadania czy kolacji.
Alergeny w mizerii z octem
Lista alergenów dla mizerii z octem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietana 18%
Wartości odżywcze mizerii z octem
W ogórkach znaleźć można wiele witamin np. witaminę C oraz witaminy z grupy B.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.