Marynata do mięsa
- Sok z cytryny (10 ml)
- Sos sojowy (30 ml)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Miód (5 g)
- Czosnek (10 g)
- Cebula czerwona (50 g)
Przepis na marynatę do mięsa krok po kroku
Sok z cytryny wymieszaj z oliwą z oliwek, sosem sojowym, 2 łyżkami wody i miodem.
Dodaj czosnek przeciśnięty przez praskę oraz drobno posiekaną czerwoną cebulę.
Dopraw: łyżeczką oregano, łyżeczką bazylii, majerankiem, pieprzem, słodką czerwoną papryką oraz świeżym rozmarynem.
Całość dokładnie wymieszaj.
Wybrany rodzaj mięsa marynuj od 1 godziny aż do całej nocy w lodówce.
Więcej informacji na temat marynaty do mięsa
Marynata do mięsa to doskonały dodatek, który sprawia, że całe danie jest smaczne i niezwykle ciekawe. Przygotujesz ją samodzielnie w kilka chwil z prostych składników.
Przepis na marynatę do mięsa to pomysł na doskonały dodatek do wielu dań. Najlepsza marynato to taka, która łączy w sobie różne smaki, by całość finalnie była naprawdę smaczna. Wszystkie przyprawy, które są potrzebne, bez problemu znajdziesz w każdym większym sklepie. Ta domowa marynata jest smaczna i prosta. Marynaty są stosowane bardzo często, by uzyskać lepszy smak, a także preferowaną strukturę przygotowywanego mięsa. Duża zawartość soli sprawia, że mięso kruszeje i lepiej wchłania przyprawy i zioła. Nadaje też pięknego, apetycznego wyglądu, a dzięki różnym przyprawom tworzy chrupiącą skórkę podczas grillowania. Dzięki zawartości soku z cytryny i oliwy świetnie konserwuje mięso i przedłuża jego trwałość.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić marynatę do mięsa, by była pyszna i dobra do wielu rodzajów mięsa, a przy tym szybka oraz łatwa, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Mięso w marynacie staje się delikatne i bardzo soczyste, a także zyskuje przepysznego smaku. Dzięki czemu posmakuje każdemu amatorowi mięsnych dań. Może się wydawać, że mięso należy marynować tylko, gdy chcemy je użyć na ruszcie, nie jest to jednak prawda! Dobrze jest marynować kawałki mięsa przed każdą obróbką termiczną. Przepis na marynatę jest naprawdę prosty i szybki, wystarczy tylko kilka minut, by połączyć wszystkie składniki. Tajemniczym produktem, który nadaje całości orientalnego smaku, jest sos sojowy, który dba też o odpowiednią słoność. Dodatek soku z cytryny sprawia, że mięso jest bardziej kruche, a także chroni je, przed powstawaniem szkodliwych substancji podczas obróbki termicznej w wysokiej temperaturze. Oliwa z oliwek jest idealnym dodatkiem do marynaty, gdyż cudownie podkreśla aromat ziół. Jest również nośnikiem smaku, dzięki czemu mięso jest naprawdę wyborne. Potwierdzi to każdy, kto spróbuje tej marynaty. Świetnie sprawdzi się na większe przyjęcia, ale też na rodzinny obiad.
Alergeny w marynacie do mięsa
Lista alergenów dla marynaty do mięsa przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
Wartości odżywcze marynaty do mięsa
To zdrowa opcja, która dostarcza dużo witamin.
Energia i białka
(41g)
Węglowodany
(41g)
Tłuszcze
(41g)
Witaminy
(41g)
Składniki mineralne
(41g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.