Lukier do pączków
- Cukier puder - 1 szklanka (250 g)
- Sok z cytryny - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na lukier do pączków krok po kroku
Cukier puder przesiej przez sito.
Dodaj do niego sok z cytryny i ucieraj łyżką.
Cukier puder rozpuści się i otrzymamy biały, słodki lukier.
Im więcej dodasz soku z cytryny, tym bardziej lukier będzie przeźroczysty.
-
Faworki
-
Pączki
-
Churros
-
Chanuka
-
Oponki serowe
-
Placki twarogowe z cukrem pudrem
-
Pączki z serka homogenizowanego
-
Pączki serowe
-
Faworki na piwie
-
Faworki drożdżowe
-
Oponki drożdżowe
-
Pączki z piekarnika
-
Faworki z piekarnika
-
Pączki pieczone
-
Pączki hiszpańskie
-
Pączki z ziemniakami
-
Szybkie pączki
-
Pączki z mascarpone
-
Przepisy na tłusty czwartek
Więcej informacji na temat lukru do pączków
Kto z nas nie kocha wypieków z dodatkiem słodkiego lukru?
Zastanawiałeś się kiedyś, jak on powstaje? Okazuje się, że jest to bardzo łatwa sprawa. Dzisiaj pokażę Ci jak w prosty sposób przygotować domowy lukier.
Przepis jest bardzo szybki i prosty, poradzi sobie z nim każdy, nawet osoba, która nie ma doświadczenia cukierniczego. Lukier do pączków powstanie dosłownie w kilka minut. Do jego przygotowania będziemy potrzebować tylko dwóch składników.
Będzie to cukier puder i sok z cytryny, który możesz zastąpić zwykłą wodą. Każda wersja będzie dobra.
Zatem jak zrobić lukier do pączków?
Wystarczy, że przesiejesz przez sito cukier puder i dodasz do niego sok z cytryny. Teraz należy dokładnie wymieszać cukier z sokiem. Po kilku minutach domowy, gesty, biały lukier gotowy. Sam widzisz, jaki to prosty przepis. Jeśli, dodasz większą ilość soku z cytryny lub wody, nasz lukier ulegnie rozcieńczeniu, co sprawi, że jego konsystencja nie będzie tak gęsta i stanie się on bardziej przeźroczysty.
Tak przygotowany lukier to idealny pomysł na dodatek do naszych domowych wypieków. Świetnie się sprawdzi nie tylko do pączków, ale także do drożdżówek lub placków z kruszonką. W czasie zimowym możesz wykorzystać go jako dodatek do pierników.
Mam nadzieję, że wykorzystasz przepis na lukier do pączków i nie będziesz już korzystać z wersji kupnych. Często bywa tak, że w bardzo prosty sposób możemy przygotować daną rzecz w domu, dosłownie z kilku składników, a sięgamy po wersje kupne, które w swoim składzie mają szeroką gamę niepotrzebnych dodatków. Zazwyczaj są to barwniki i substancje konserwujące, dzięki którym dany produkt będzie miał dłuższy termin do spożycia. Jeśli o barwnikach mowa, nie musimy ograniczać się do białego lukru przygotowanego w domu. Możesz dodać odpowiedni barwnik spożywczy i przygotować lukier w wybranym kolorze. Kolorowy lukier świetnie sprawdzi się do pierniczków. Do pączków drożdżówek i placków polecam zwykły, tradycyjny, biały lukier. Jeśli, brakuje Ci przepisu na pączki, zapraszam Cię do innych moich propozycji, tam znajdziesz kilka przepisów na pączki, do których idealnie będzie pasował nasz lukier.
Alergeny w lukrze do pączków
Lista alergenów dla lukru do pączków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na lukier do pączków
Wartości odżywcze lukru do pączków
Zamiast soku z cytryny możesz dodać zwykłą wodę, im więcej jej dodasz, tym bardziej przezroczysty będzie lukier.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.