Kurki z jajkiem
- Jajko (4 szt.)
- Kurki świeże (150 g)
- Masło - 3 łyżeczki (15 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na kurki z jajkiem krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na nim drobno posiekaną cebulę.
Kurki opłucz i dokładnie oczyść.
Podsmaż je razem z cebulą.
Gdy nieco zmiękną wbij do środka jajka.
Całość zamieszaj i smaż do uzyskania preferowanej konsystencji.
Dopraw solą, pieprzem i ziołami.
-
Pasta jajeczna
-
Jajka na twardo
-
Jajko w koszulce
-
Placuszki twarogowe
-
Sałatka z brokułem
-
Chleb w jajku
-
Jajecznica z kurkami
-
Jajko sadzone
-
Sałatka z brokułami i jajkiem
-
Jajka po wiedeńsku
-
Omlet cesarski
-
Bananowe pancakes
-
Jak zrobić pancake
-
Banan w cieście
-
Omlet z płatkami owsianymi
-
Jajecznica z pieczarkami
-
Placki na maślance
-
Jajecznica z pomidorami
-
Śniadanie z jajkiem
Więcej informacji na temat kurek z jajkiem
Kurki z jajkiem będą świetnym pomysłem na pyszne śniadanie lub kolacje. To niezwykle łatwy przepis, który pozwala przygotować najlepszą jajecznicę, pełną smacznych i aromatycznych grzybów. Jajka w towarzystwie kurek są tak fantastyczne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. To dobra opcja dla wszystkich miłośników sycących posiłków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić kurki z jajkiem, tak by smakowały wybornie, a przy tym ich wykonanie nie było zbyt skomplikowane, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest niezwykle prosta i zabiera dosłownie kilka minut, dlatego sprawdzi się nawet na bardzo szybkie śniadanie czy kolację.
Kurki smażone są fantastycznym dodatkiem do wielu dań. Szczególnie z jajkiem tworzą naprawdę świetną kompozycję. W połączeniu z przyrumienioną cebulą będą wprost idealne. Jajka ze względu na duży dodatek białka są naprawdę bardzo sycące, więc będą wspaniałym wyborem zarówno na śniadanie jak i kolacje. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom białkowo tłuszczowych posiłków.
Całość robi się na patelni, można jajecznicę podawać wprost z niej, najlepiej jeszcze ciepłą. Dla lepszego efektu można do niej dodać szczypiorku, kolendry lub posiekanej bazylii. W każdej wersji będzie naprawdę smaczna. To dobry wybór na prawdziwie rozgrzewające danie. Jajecznicę można zjadać również na tostach, w takiej formie syci nawet bardziej. To wspaniały pomysł na śniadanie w wersji na ciepło, które świetnie sprawdzi się jesienią. To właśnie wtedy można dostać świeże kurki, które są najlepszym wyborem.
To idealny pomysł na danie nie tylko sycące i pięknie się prezentujące, ale również bardzo zdrowe. Jajka dostarczają sporo białka, zdrowych tłuszczów, a także wielu składników mineralnych. Natomiast kurki to wspaniałe źródło witamin zwłaszcza tych z grupy B, a także witaminy D. To również skarbnica wielu prozdrowotnych substancji, które pozytywnie wpływają na cały organizm. Kurki są również niezwykle dobre
w smaku. To pyszne i naprawdę szybkie w przygotowaniu danie. Jest tak smaczne, że znika z talerzy w ekspresowym tempie, a jedyne przyprawy, których potrzebuje to pieprz i sól. Przepis na kurki z jajkiem jest niezwykle prosty i bardzo ekspresowy.
Alergeny w kurkach z jajkiem
Lista alergenów dla kurek z jajkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze kurek z jajkiem
To zdrowa opcja na pełnowartościowe śniadanie.
Energia i białka
(233g)
Węglowodany
(233g)
Tłuszcze
(233g)
Witaminy
(233g)
Składniki mineralne
(233g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.